HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

I. Abdülhamid'in hangi parasıdır acaba ?

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

I. Abdülhamid'in hangi parasıdır acaba ?

Mesajgönderen şenol » Pzt Eki 08, 2007 8:28 pm

I. Abdülhamidin Hangi parası olabilirsizce çap: 1,5 cm çok incelmiş bir para belkide orjinali incedir ama Hamidin tüm paralarına baktım yine de hiçbirine benzetemedim , fikriniz varmıdır bilginize emeğinize , yorumunuza sonsuz saygılar...

Resim
şenol
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen kaanuslu » Pzt Eki 08, 2007 8:48 pm

Söylediğiniz ölçüye uyan tek para 1 PARA, 1187/9 Kostantiniye
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen şenol » Pzt Eki 08, 2007 9:06 pm

Çok sağolun Kaan bey . Bende yazı kısmındaki tepede 9 rakamını görür gibi oldum ama ... sağolun hocam valla sizlerde olmasanız !
Ah bide keşke bu paraların sağlamından bulunabilse ... ben ne bulsam elek gibi :D
şenol
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen Sancak17TR » Sal Eki 09, 2007 12:17 am

Bu ve buna benzer paralarin cogu genelde delik olarak karsiniza cikacaktir. Bir de bu sekilde bakin: senesi ve darp yeri oldukca okunakli. Tugra ve yanindaki cicegi de belli oluyor. Fakat... alimi/satimi (Turkiye'de)kanunen yasak oldugunu belirtmek isterim.
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir