HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Yurt Dışından Alım?

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

Yurt Dışından Alım?

Mesajgönderen lord_kharon » Çrş Oca 30, 2008 12:25 pm

Merhaba!
Bu paraların yurt dışından alımında bir sorun var mıdır acaba? Yani e-bay'den verdiğim bir sipariş bana sorun çıkarır mı? Sonuçta yurt dışındaki bir değerimizi Türkiye'ye getirmiş olacağım ve bu suç değil de ödüllendirilmesi gereken bir durum değil mi? Özlüce parayı yurt dışından satın alıp Türkiye'ye getirmek suç unsuru mudur acaba? Bilgilendirirseniz sevinirim. Çok teşekkür ederim.
lord_kharon
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Yurt Dışından Alım?

Mesajgönderen kaanuslu » Çrş Oca 30, 2008 12:41 pm

Siz normal ülkede yaşıyormuş gibi mantık yürütüyorsunuz ama durum hiç de sandığınız gibi değil.
2863 sayılı kanuna tabi ürünleri Türkiye'ye getirdiğinizde beyan etmeniz gerekiyor. Koleksiyoner belgeniz yoksa el koyma durumları olabilir. Son 6 padişah paraların da bile sorun yaşayabilirsiniz.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen lord_kharon » Çrş Oca 30, 2008 1:15 pm

Teşekkür ediyorum. Evet söylediğiniz doğru. Bir an kendimi normal bir ülkede sandım :)
Bu kanunlarla herkesin kaçakçı statüsünde olması ne kadar normal.
Benim koleksiyonerlik belgem yok. Ama merakım var. Ve 1 fındık var şu an ebay açık artırmada. Ve alamıyorum. Çok saçma bu kanun. :evil: Teklif de vermiştim ürüne. Bende kalmaz inşallah. :think: Yalnız bunu satıcıya sorduğumda bana 6 padişah öncesinin "registered" olması lazım ben de zaten ürünleri "registered mail" ile yolluyorum o yuzden hiç bir problem yok gibi bir şeyler söylemişti. Bu nedir peki bilginiz var mı?
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.
lord_kharon
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen kaanuslu » Çrş Oca 30, 2008 3:23 pm

Postada kaybolmasın diye taahütlü gönderdiğini söylemek istemiş sanırım. Bir yanlış anlama olmuş gibi. Adam nereden bilsin bizim acayip kanunlarımızı .
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen lord_kharon » Çrş Oca 30, 2008 9:54 pm

Bence biliyordu. Çünkü satış sayfasın Türkiye'den olan müşteriler mutlaka "registered mail" kullanmak zorundadırlar. Bu onların kendi güvenlikleri için diye bir ibare koymuş satıcı arkadaş. Gümrüğü aşıp kaçak sokmanın bir yolunu buldular sanırım. Neyse ben iptal ettim zaten kendisine belirtip. Sorun olmayacağını daha önce yaptığını söyledi ama yine de siz bilirsiniz dedi. Neyse içimde kaldı o bir fındık hoşuma da gitmişti. Aklı selim insanların kanun yapmalarını bekleyeceğiz inşallah.
Çok teşekkür ediyorum.
lord_kharon
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir