HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

13 adet sikke

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

13 adet sikke

Mesajgönderen hayko45 » Pzt Şub 04, 2008 3:47 pm

geçen yıl manisada yerin altında üç katlı bir otopark yapıldı. kazıları başlattıkları ilk yerde hamam çıktı hamamda fatih dönemine ait 13 adet sikke bulmuşlar ama sonra sikkelerin nereye gittiği ne olduğu belli değil. hamam ise üzeri kapatıldı ve sergilenmeye hazır hamam yanlış hatırlamıyorsam 1414 yılında manisa sarayına bağlı olarak yapılmış, ikinci murat yaptırmış ve ne yazıkki 19. yüzyılın başlarında yıkılmıştır hamamdan çıkan 13 sikkeden birini gördüm o parayı hiç unutamayacağım ________________SON________________
hayko45
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Re: 13 adet sikke

Mesajgönderen imerda » Çrş Mar 12, 2008 1:22 am

Bizdeki güzellikler ne yazıkki bizde kalmıyor.Bence gittiği yer bellidir!!!!!!!
imerda
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: 13 adet sikke

Mesajgönderen emreozay » Çrş Mar 12, 2008 9:42 am

Uzun yolculuklarımdan birini yaparken yanıma bir hataylı işçi oturmuştu otobus muhabbeti yapmayı sevmem ama nedense o gün konuşasım geldi herhal; arkadaş bana hayatını anlatmaya başladı. derken laf döndü dolaştı defineciliğe geldi ben de para koleksiyonu yaptığımı ama bu işlerle uğraşmadımığımı söyledm. O da eskiden çok uğraştını fakat şimdi uğraşmadığını söyledi, bende merak edip sordum ee kim alıyor sizden bu tarihi sikkeleri diye: bana dediği çok ilgimi çekmişti abi kuyumculara gitsek az birşey para veriyorlar yada şikayet ediyorlar müze elimizdekinin hepsini alıyor, ben de ee o zaman ne yapıyorsunuz? kiliselerdeki papazlara gidiyoruz onlara satıyoruz basit bir roma bizans yada o benzeri bir paraya en az kuyumcunun teklifinin 4 katını veriyorlar dedi. Fazla söze gerek yok kendi tarihlerini gözümüzün önünde elimizden alıyorlar tabi bizim tarihimizide.....

Saygılar
emreozay
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir