HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

I.murat

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

I.murat

Mesajgönderen hayko45 » Pzt Mar 03, 2008 6:24 pm

:think: geçen gün sitede dolaşıyordum bu para gözüme çarptı paranın tarihi 790 olarak geçiyor ama paranın üzerinde yazan tarih :x7: :x9: :x5: yani 795 olması gerekmezmi????? :think:
hayko45
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Re: I.murat

Mesajgönderen hayko45 » Pzt Mar 03, 2008 6:25 pm

mangırın resmi :
Eklentiler
03-790-NM-mangir1[1].jpg
03-790-NM-mangir1[1].jpg (7.76 KiB) 1765 kere görüntülendi
hayko45
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen sikke » Pzt Mar 03, 2008 7:14 pm

güzel bir soru sormuşsunuz,

ilk dönemlerde sıfır yerine 0 kullanıldığını ve bir döneme kadar böyle olduğunu okumuştum ama ne zamana kadar kullanıldığını bilmiyorum sanırım sorunuzun cevabına üstadlar kesin ve net bir cevap vereceklerdir.
sikke
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen hayko45 » Pzt Mar 03, 2008 9:14 pm

size de teşekkür ederim
hayko45
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir