HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

bu tarihe ait para varmı

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

bu tarihe ait para varmı

Mesajgönderen emreozay » Cum May 16, 2008 3:29 am

1095 tarihli osmanlı madeni parası mevcutmudur_? yanlış okumadıysam tarih bu, ben ana sayfdan bu tarihe ait bilgi bulamadım. gene de tarihi osmanlıca yazayım

:x1: :x0: :x9: :x5:
emreozay
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: bu tarihe ait para varmı

Mesajgönderen cemilu » Cum May 16, 2008 7:24 am

Site içinde 4.Mehmet dönemi Tunus baskılı (Burbe) 1095 senesi var gözüküyor.Ama foto yok :cry: malesef
cemilu
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen emreozay » Cum May 16, 2008 3:30 pm

gözümden kaçmış demekki, foto olmamasına üzüldüm ama en azından biraz aydınlatı, çok saolasın
emreozay
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen hayko45 » Cum May 16, 2008 3:34 pm

:x1: :x0: :x9: :x9: 2. süleymanın ama herhalde yoktur
hayko45
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen emreozay » Cum May 16, 2008 4:07 pm

Parayı bir kere gördüm ama kesinlikle eminim 1095 tarihli. şaşırıp not ettim yanlışmı okudum diye ama eminim tarih bu, şu tunus beşliğinin bir fotosu olsa belki bişiler diyebilecem. :think:
bu arada paranın arkasındaki yazıyı okumamk mümkün değil 3 harfi anca çıkardım n var t var ş var, başka harhfş ayak üstü çıkaramamştım. tuğranın altı da silikti epeyi eski oldğu için sanırsam.
emreozay
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen hayko45 » Cum May 16, 2008 5:35 pm

belki de :x9: un altı silinip :x5: gibi görünmüş olabilir.
ben de bir kere bir süleyman mangrına rastlamıştım hatta ben onu :x1: :x0: :x5: :x5: okudum arkadasım çok dalga geçti :oops:
hayko45
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen eskici » Cum May 16, 2008 8:04 pm

selam..

Tunusia....Mehmet IV......3 Burben 1095 tarihli parası mevcuttur...

Libya (Tripoli)....Mehmet IV...Asper (10)95 tarihli parası mevcuttur...
eskici
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir