HABERLER

Resim


Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

II. Bayezid ve Sultan İbrahim mangırları

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

II. Bayezid ve Sultan İbrahim mangırları

Mesajgönderen zolta » Çrş Haz 11, 2008 7:30 pm

herkese merhabalar. bu iki mangır hakkında değerli fikirlerinize ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.

birincisi sorum, II. Bayezid'ın dönemine denk gelen, resmini yüklediğim ve üzerinde 888 tarihi okunan mangır hakkında olacak. sitede 888 tarihine ait mangır olduğu gözükmüyor. acaba diğer kaynaklarda var da siteye mi koyulmamış, yoksa bu II. bayezid e ait değil mi?

ikinci sorum, üstünde İbrahim yazdığını okuyabildiğim diğer mangır. sitede Sultan İbrahim e ait mangır resmi olmadığı için karşılaştıramadım. sizce Sultan İbrahim e ait bir mangır mı?

yardımlarınız için teşekkür ederim
zolta
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz
 
Mesajlar: 10
Kayıt: Pzr Ara 30, 2007 2:16 pm

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron