HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Tarihsiz para

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

Tarihsiz para

Mesajgönderen mirzacabuk » Prş Eyl 25, 2008 4:45 pm

Öncelikle meraba sitenize yeni üye oldum yeni başlayan bir koleksiyoner olarak bir süredir koleksiyonerlikle ilgili siteleri takip ediyorum onlarca site içerisinde en doğru bilgiyi veren ve en güzel hizmeti sunan site olarak bu siteyi gördüğümü belirtmeden konuya girmeyeyim dedim. Konu şu bir süredir acemice bir hevesle osmanlı dönemine ait paralardan topluyorum ( eş dost vasıtası ile ) topladığım paralarla sitelerdekileri karşılaştırıp dönemlerini not alıyor o dönemde eksik olan paraları satın alarak lotlar haline getiriyorum geçen gün bir arkadaşım bana bir para göndermiş ancak paranın dönemini ve benzerini sitelerde bulamadım üzerinde herhangi bir tarih bulunmaması bende acaba para değil mi şeklinde bir şüphe uyandırdı bana bu paranın (?) dönemi hakkında yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

para2.jpg
Kör cehalet çirkefleştirir insanları
Suskunluğum asaletimdendir
Her lafa verilecek bir cevabım var amma..
Bir lafa bakarım laf mı diye, Birde söyleyene bakarım adam mı diye
mirzacabuk
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Tarihsiz para

Mesajgönderen SiveykE » Prş Eyl 25, 2008 4:58 pm

Bende öncelikle aramıza hoşgeldiniz diyorum..Umarım kendi çaban ve buradaki üstadlarımıznda desteğiyle ii bi koleksiyoner olursunuz..

Sizinde tahmin ettiginiz gibi resimdeki para degil penezdir.. Kaç yıllık sorusu ise çok kez tekrarlanmış olmasına karşılık bide ben tekrarlayaym 1 yıllıkta olabilr 100 yıllıkta kesin bişey söylenemez yani :)

Ayrıntılı bilgi için : http://osmanliparalari.com/yazi/penez/penezTR1.htm
SiveykE
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir