HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

tasnıfleyemedıgım bır ıkı para

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

tasnıfleyemedıgım bır ıkı para

Mesajgönderen vethakan » Sal Eki 28, 2008 9:29 pm

oncelıkle forumunuza bayıldım tam benım ıstedıgım ve aradıgım bır yer burda emınımkı bır cok soruma cvb bulabılecegım öncelikle koleksıyoner belgesı almak ıstıyorum muzeye gıttım ama bana guvenlı bır ev dedıler ve buna tam bır acıklama getırmedıler ben bekar bır ınsanım malumunuzdurkı ev dagınık oluyor sonucta bekar oldugum ıcın cokta guzel bır eve ıhtıyacım yok apartmanda 4. katta oturuyorum sımdı bu ev ıcın guvenlık kavramının tam acılımı ne her neyse vermezlersede cokta sıkıntı degıl napalım devletın azızlıgı
gelelım dıger soruma elımdekı bazı paraları klassıfıye edemedım bunlardan en cok ılgımı ceken ıse su an resmını gordugunuz bır yuzu kufi yazılı bır gümüs para bana yardımcı olabılırsenız cok tskler
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: tasnıfleyemedıgım bır ıkı para

Mesajgönderen vethakan » Sal Eki 28, 2008 9:33 pm

buda bir diger para sakın ama sakın bizans demeyın çünkü değil :-P
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen vethakan » Sal Eki 28, 2008 9:49 pm

bir digeride bu bakır fels beylıkmı yoksa osmanlımi bı turlu cozmek mumkun degıl
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen vethakan » Sal Eki 28, 2008 9:52 pm

birde ıkı kere darb edilmiş ilhanlı parası üzerine selcuklu oldugunu dusundugum bir fels
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen ankh » Çrş Eki 29, 2008 1:13 am

3. para anonim Abbasi olabilir.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen vethakan » Çrş Eki 29, 2008 1:24 am

ankh ilgine tsk edıyorum dostum anonim oldugunu bılıyorum ama benım beylık olması suphesı ıle tuttugum bır para hanı belkı forumdakı ustatlardan bırısı gormüş olabılır dıye dusunuyorum benzerini ama abbasi ise kotu oldu kolleksıyondan bır para eksıldı demektır neyse umarım kesin bilen birisi cıkar
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen vethakan » Çrş Eki 29, 2008 8:47 pm

arkadaslar ustalardan koydugum bu paralara tanımlama getırecek kımse yokmu hala beklıyorum umarım bılgısı olan vardır varsa lütfen paylassın
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen moneta35 » Çrş Eki 29, 2008 10:44 pm

No 1: Karamanoğlu II. Mehmed Bey'e ait Konya darplı H. 811 tarihli dirhem
Benzer örnek için; http://www.eroncoins.com/beylik/karaman ... e1161.html

No 2: Bizans tipinde Erken İslam Felsi, Ön yüzünde Bizans imparatoru Heraclius ve oğlu Heraclius Constantine' in cepheden tasvirleri mevcut; darp yeri Baalbek (Heliopolis), tarihsiz.

No 3: Anonim Saruhanoğlu mangırı, darp yersiz, tarihsiz.
Benzer örnek için; http://www.eroncoins.com/beylik/saruhan ... ke493.html

No 4: Anadolu Selçuklu Sultanı II. İzzeddin Keykavus'un darp yersiz ve tarihsiz felsi (Eyyubi felsi üzerine tekrar darp)
Benzer örnek için; http://www.eroncoins.com/selcuklu/katalog/ke353.html
moneta35
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen vethakan » Çrş Eki 29, 2008 10:56 pm

tamam silinmiştir
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi