HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

çiçek desenli bir para

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

çiçek desenli bir para

Mesajgönderen ŞENOL GÜLOĞLU » Çrş Eki 29, 2008 11:15 pm

bu çiçek desenli para yada sikke.tam olarak tasvir edemiyorum ne denir,çünki koleksiyon ve koleksiyonerlik hakkında öğreneceğim çok şey var.
Eminimki bu sitede tanışacağım ve danışacağım arkadaşlardan çok kısa zaman içerisinde birçok şey öğreneceğim.
Ayrıca elimde 10 adet herbiri değişik sikke mevcut.Müzeye götürüp teslim etmeden önce bu sikkeler hakkında bilgilenmek isterim.Gösterdiğim bir arkadaş yüksek ihtimalle imitasyon olabileceğini söyledi ama sizlerinde bu konuda fikirlerinizi almak isterim.
DSCI2151.JPG
DSCI2152.JPG
ölçüleri 17x15mm . ağırlık veremiyorum,en kısa zamanda bir hassas terazi almam gerekiyor galiba.
ŞENOL GÜLOĞLU
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: çiçek desenli bir para

Mesajgönderen avanosemre » Çrş Eki 29, 2008 11:20 pm

Kesinlikle imitasyon değil.Antik dönem sikkesi değil islami dönem sikkesi.Sanırım beylişk dönem sikkesi.Bu sikkenin resmini son altı padişah öncesi kısmına koymanı tavsiye ederim.Orda daha çabuk yardım bulabileceğini sanıyorum.
avanosemre
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen ŞENOL GÜLOĞLU » Çrş Eki 29, 2008 11:55 pm

Çok teşekkürler.saygılar.
ŞENOL GÜLOĞLU
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen vethakan » Prş Eki 30, 2008 12:06 am

bana daha cok osmanlı mangırlarını anımsattı ama kesın bısey solemek cok zor
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen kaanuslu » Prş Eki 30, 2008 12:09 am

Nakışlı mangır, osmanlı da olabilir. Vaktim olursa Necet Bey'in kitabından bakacağım
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen ŞENOL GÜLOĞLU » Prş Eki 30, 2008 12:37 am

Çok teşekkürler.saygılar.fatih beyle bizzat tanıştım.kısmet nasip olursa sizlerlede tanışır ve geç kalmış olduğum konularda sizlerin bilgilerinizden birşeyler öğrenirim.
ŞENOL GÜLOĞLU
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen moneta35 » Prş Eki 30, 2008 8:59 am

Sikkeniz Konya darplı, anonim Karamanoğlu mangırıdır.
Daha detaylı bilgi için;
http://www.eroncoins.com/beylik/karaman ... e1986.html ve
Cüneyt Ölçer, "Karamanoğulları Beyliği Madeni Paraları", İstanbul 1982, s: 112, No: Krmn 128
moneta35
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen ŞENOL GÜLOĞLU » Cum Eki 31, 2008 7:44 pm

Çok teşekkür ederim.
ŞENOL GÜLOĞLU
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir