HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Bu Para Hakkında Bilgi Alabilirmiyim...

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

Bu Para Hakkında Bilgi Alabilirmiyim...

Mesajgönderen Rıdvan Çubukçuoğlu » Pzr Oca 11, 2009 4:58 pm

Arkadaşlar yanılmıyorsam II.Mahmut dönemi 1223 yılına ait.Fakat emin olamadım.Daha bu işte pişmem gerekli.Aslını görmedim ama resimdeki paranın hangi döneme ait olduğu , ederi ve durumu hakkında net bir bilgi verebilirseniz sevinirim...

n_Small1.jpg

Arka_Small1.jpg
Rıdvan Çubukçuoğlu

Re: Bu Para Hakkında Bilgi Alabilirmiyim...

Mesajgönderen ankh » Pzt Oca 12, 2009 10:55 am

http://www.osmanliparalari.com/30-2mahm ... -cedid.htm
Cedid Tek Rumi altın 1223 sene 15.
Gramına göre 21 ayar hurda altın ne ederse bu da o kadar eder. Delik olduğu için fazladan bir para vermek uygun değildir.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Rıdvan Çubukçuoğlu » Pzt Oca 12, 2009 12:19 pm

Teşekkürler ankh ...

O kadar baktım nasıl göremdim inanamıyorum.Alacağım kişide bir tane var ve delikte olsa alacağım.15 - 20 TL vermeyi düşünüyorum.Verirse alırım.İlgine çok teşekkürler...
Rıdvan Çubukçuoğlu

Mesajgönderen karabina » Pzt Oca 12, 2009 12:47 pm

tam net rakam veremesemde 75-80 tl arası hurda fiyatı yapar..
sayın ankhe hurda fiyatları buaralar daha iyi biliyor olması gerekir :D :D
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir