HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Türk-islami sikke

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

Türk-islami sikke

Mesajgönderen kvaryeter » Pzt Oca 26, 2009 2:49 am

sitemizde ve internette araştırdım ama ya gözümden kaçtı bulamadım ya da hakikaten yok.kondüsyon kötü ama umarım fotolar anlaşılırdır..

Resim

Resim

Resim
kvaryeter
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: Türk-islami sikke

Mesajgönderen vethakan » Pzt Oca 26, 2009 5:56 pm

her nekadar resimler berbat olsada ortadaki resimden paranın saruhanbeyligine ait anonim fels oldugu anlasılıyor yanlış gormedıysem kelime-i tevhid yazılı ama cok kötü bir çekim sadece paranın benzerınden bendede oldugu için tanıyabildim zaten benzer parada eroncoins kolleksıyonunda mevcuttur http://www.eroncoins.com/resimler/beyli ... m%20nd.jpg
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen kvaryeter » Pzt Oca 26, 2009 6:24 pm

aslında eron'a bakmıştım ama demekki gözümden kaçmış ama şeklin olmadığı tarafta bikaç farklılık var gibi.uğraştırdım,çok teşekkür ederim hakan abi.
kvaryeter
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen kvaryeter » Pzt Oca 26, 2009 6:28 pm

yok gözümden kaçmamış,anonime bakmamışım,pardon:)
kvaryeter
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir