HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Acil yardim;Bunlar kolleksiyona konur mu?

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

Acil yardim;Bunlar kolleksiyona konur mu?

Mesajgönderen truva2025 » Cmt Nis 03, 2010 1:22 pm

Merhaba arkadaslar,

iki tane 1143 seneli sikke almistim sanirim darb hatasi var yada darb edilirken sikkede kirilmalar oldugunu saniyorum
dolayisi ile kolleksiyonuma koymakta kararsizim ikisinini 60 TL karsiliginda almistim bana bu konuda yardimci olabilir misiniz.

Saygilar.
Eklentiler
IMG_0002.jpg
IMG_0001.jpg
KOLLEKSIYONER (TÜRK- OSMANLI VE ISLAM ESERLERI)
truva2025
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: Acil yardim;Bunlar kolleksiyona konur mu?

Mesajgönderen truva2025 » Cmt Nis 03, 2010 1:23 pm

bunlar da ikinci sikkeden resimler.
Eklentiler
IMG_0004.jpg
IMG_0003.jpg
truva2025
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen karabina » Cmt Nis 03, 2010 1:44 pm

üstad, öncelikle merhabalar,uzun zamandır sesin solugun cıkmıyordu..umarım iyisindir?
ilk fotodaki para cok yüksek bir ihtimalle kulp takılmak icin delik acılmıs. 2. foto belki darp esnasında olmus olabilir ama buda bana cok uygun gelmedi.
herne olursa olsun daha iyisini bulana kadar koleksiyonunda bos yer kalacagına bu sekilde doldurabilrsin ama daha iyisini buldugun gibi bence bunlar koleksiyona girmez.
az cok senin koleksiyonunu bildigim icin,bu paralar senin koleksiyonunda sırıtacaklar ve kötü bir sekilde göze batacaklardır

saygılar
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen truva2025 » Cmt Nis 03, 2010 5:23 pm

karabina dostum,
tesekür ederim siz nasil siniz?umarim iyisindir benim bu sikkelere icim gitti delik olmasalardi daha iyi olurdu cünki Almanya da bunlar coooooooooooooooooook nadir bulunmuyorlar ha belki Türkiye de coktur ama elime gecen bu ikisi dedigin gibi daha iyilerini buluncaya kadar elimde tutmam daha akillica olacak.
truva2025
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir