HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

bu sikke hakkında yardımcı olurmusunuz

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

bu sikke hakkında yardımcı olurmusunuz

Mesajgönderen alperen » Çrş May 12, 2010 2:51 am

SELAMLAR

degerli ustalar bu sikke hakkında yardımcı olurmusunuz çözemedim saygılar.
çap 24 milim,ağırlık 5,3 gr .
alperen
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: bu sikke hakkında yardımcı olurmusunuz

Mesajgönderen mondragon » Çrş May 12, 2010 2:57 am

SLM,,

danişmendliler beyliği parası (1072-1078)sanırım sivas baskısı nadir bulunan bir sikke ..
mondragon

Mesajgönderen ankh » Çrş May 12, 2010 8:50 am

Daha yüksek çözünürlükte bir foto mümkün mü?
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen alperen » Çrş May 12, 2010 5:37 pm

selamlar,

biraz büyüderek netleştirmeye çalıştım bi sikke resmi daha ilave ettim bilgilendirirseniz çok sevinirim.

23milim 3,7 gr
alperen
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen ankh » Çrş May 12, 2010 6:09 pm

Yeni resim Saruhanoğlu İshak Bey mangırıdır.
Diğer resimin büyütülmesi sorunu çözmüyor. Çevre yazıların seçilebilmesi için çözünürlüğün yükseltilmesi gerekiyor.
Umarım resimler size aittir. Çünkü forum ve sitelerdeki resimlerin bu şekilde kullanılması bazı ülkelerde kanunen yasaktır.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen alperen » Çrş May 12, 2010 6:16 pm

SELAMLAR ,

Teşekür ederim bilgilendirmeniz için .kalın sağlıcakla arkadaşlar.
alperen
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen Bekir Akçay » Cum May 14, 2010 5:55 pm

Yukarıda fotoğrafları bulunan sikkelerden biri değerli koleksiyoner Sayın Kamil Eron'a
http://www.eroncoins.com/sikkeler.php?env=816,
diğeri ise değerli koleksiyoner Sayın Üstün Erek'e aittir.
http://mehmeteti.150m.com/danishmendids/UE1433.htm

İnternet sitelerinde fotoğrafları, envanter numaraları ve bilgileri ile yayınlanmış söz konusu sikkelerin, fotoğraflarını oradan alıp, durum anlaşılmasın diye arka fon rengini silerek, forumumuzda lüzumsuz ve mantıksızca konu açarak,
"degerli ustalar bu sikke hakkında yardımcı olurmusunuz çözemedim saygılar" şeklinde cümleler kurup, sanki kendi koleksiyonlarında yer alıyormuşçasına davranan, bu düşüncesiz insanlar hakkında Sayın Moderatörlerimiz gerekeni yapacaklardır diye ümit ediyorum.
Yıllarını bu güzel hobiye veren değerli koleksiyonerlerimize çok büyük bir haksızlık olduğunu düşünmekteyim.

Saygılarımla...
Bekir Akçay
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen mondragon » Cum May 14, 2010 6:33 pm

S.A.

Haklısınız sn Bekir Akçay size katılıyorum belki konu sahibi arkadaş bi açıklama yapabilir bu konuda bu koleksiyonerlik işine yeni gönül vermiş arkadaşlarımız elinde olupta net resim atamıyor olabilirler birebir ellerinde olan sikkelerin resimlerini sitelerde görüp hazır bilgi alayım diyede koyabilirler sikkeleri hakkında hataları yok değil kaynak gösterip açıklama yaparak koysalar resimleri sanırım daha mantıklı olur yinede sert tutum sergileyip soğutmamak gerekir yeni koleksiyoner arkadaşları muhakkak ileride onlarda anlarlar yaptıkları hatayı tatlı dille uyarıp mod arkadaşların bu tür resimler üzerinden bilgi almaya çalışan arkadaşları uyarmaları daha mantıklı olur kanısındayım saygılar ..
mondragon

Mesajgönderen avanosemre » Cum May 14, 2010 11:33 pm

Evet ama zaten sayın Kamil Eron un sitesinde bu sikkelerin bütün özellikleri dönemleri,yazıların anlamları ve hatta nadirlik dereceleri bile yer alıyor ordan rahatlıkla öğrenilebilecekken neden buradan farklı şahısların sikkelerini ben çözemedim yardımcı olsanız diyerek yayınlayıp başlık açıyorlar ben maksadını anlayamadım açıkçası :think: :?: :?:
avanosemre
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir