HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

merhabalar

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

merhabalar

Mesajgönderen Ahmet seyhan » Prş Haz 10, 2010 2:50 pm

merhaba

arkadaşlar elimde bir sikke var lakin net kameram yok resimleyemiyorum sikkenin aynısını sitenin birinde gördüm tıpatıp aynısı onun resmini yüklüyorum aşağıya o sitedede sikke hakkında bilgi verilmemiş islami sikkelerden pek anlamıyorum sadece cumhuriyet sikkeleri koleksiyonculuğu yapıyorum gerçi ruhsat aldım son altı padişah öncesi sikkelerin koleksiyonunu yapmak için ama islamilerden anlamadınmı zor bu sikke hangi döneme ait yardımcı olurmusunuz teşekür ederim .yardımlarınız için .
Eklentiler
8.jpg
Ahmet seyhan
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: merhabalar

Mesajgönderen mondragon » Prş Haz 10, 2010 2:53 pm

SLM

2 ci kılç aslan,ın oğlu Erzurum Meliki Mugis el-Din Tuğrul
En son mondragon tarafından Prş Haz 10, 2010 4:09 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
mondragon

Mesajgönderen Ahmet seyhan » Prş Haz 10, 2010 4:08 pm

MERHABALAR

SN mondragon bilgiler için çok teşekür ederim .
Ahmet seyhan
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen karabina » Prş Haz 10, 2010 5:32 pm

sayın ahmet seyhan,
bugüne kadar
Ahmet seyhan yazdı:gerçi ruhsat aldım
koleksiyonerlik belgesi konusunda bu terimi hayatım boyunca ikinci kez duydum. ne kadar ilginctir ki, o da siz bu soruyu sorduktan tam 3 dakika icinde cevap veren mondragon adındaki arkadastan..

koleksiyonerlik belgesi alınır.. ruhsat degil.. bunun ismide kayıtlı koleksiyonerliktir...

bakın bizim forumuzda söyle imkan var, kayıtlı koleksiyoner iseniz lütfen hangi müze ve hangi numara ile kayıt oldugunuzu sayın Kaan beye bildirin, sizin profilinizde kayıtlı koleksiyoner olarak gözüksün.

ama siz farklı bir ruhsat aldıysanız o baska..

ayrıca biri atar, biri tutar kıyamet bundan kopar demiş atalarımız..

aklımdayken yazmadanda edemeyecegim,akmonital paralara ilk defa "Acmonital52" dendigini bir sizden birde alperen adlı arkadastan duydum.İsterseniz forumu iyice bir okuyun bu sekilde kullanan bir tek siz ikiniz varsınız. genelde yazımı kolay oldugu icin kimse sonuna 52 eklemez.

tesedüfün bu kadarına pes diyorum..(birde bu tesadüf 2000dolar ve 2300dolar olunca iş iyice ilginclesiyor)

NOT;LÜTFEN,bu forum ciddi bir forumdur.
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Haz 10, 2010 5:51 pm

Eline, klavyene sağlık Mustafa.
-Necdet-
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Ahmet seyhan » Prş Haz 10, 2010 5:52 pm

Merhabalar

sn karabina

http://100kurush.blogspot.com/2008/09/2-lira.html

bu linkte olduğu gibi 1957 tarihinden 1980 yılına kadar basılan krom katkılı madenilerin genel adı "Acmonital52" dir bilmiyosanız öğrenin 72 yaşından sonra bana bişeyler öğretmeye çok heveslisiniz bakıyorum islamilerden anlamam lakin buTürkiye cumhuriyeti paralarından anlamam anlamı taşımaz şahsi olarak size fikir danışılmadı ortaya bir konu açıldı ilgilenirseniz cevabını verirsiniz ilgilenmezseniz bırakın ilgilenen arkadaşlara mudahalede bulunmayınız kalın sağlıcakla.

Ahmet seyhan
Ahmet seyhan
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Prş Haz 10, 2010 5:54 pm

Daha fazla komikleşmeden bu en az üç nickin kendi kendilerini imha etmeleri uygun olur! :mrgreen:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mondragon » Prş Haz 10, 2010 6:02 pm

?????????? :think:

bişey anlamadım olanlardan anlayan varsa anlatsın bana :think:
benim bu siteden en küçük bir menfatim yok olamazda daha faydam olur açın konularımı ve verdiğim cevapları elimden geldiğince çözemediğiniz islamilerin çözümü için bazen bir saat kafa patlattım bilgilensinler sikkeleri hakkında bilgi sahibi olsunlar diye burada hatam nerede .bilgilendirmekmi bilgi sahibi etmekmi karşılık beklemeden ve sonuç teşekür ederim .kartele devam edin belki kazanırsınız saygılar.

mondragon

(murat KABAKÇI)
En son mondragon tarafından Prş Haz 10, 2010 6:12 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
mondragon

Mesajgönderen Gilaay » Prş Haz 10, 2010 6:08 pm

"Yanlış yere tezgah açmak." bir halk deyimidir.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Prş Haz 10, 2010 6:18 pm

saglıcakla kalacagım kesin,

yazımı daha dikkatli okursanız ''yanlıs yazmıssınız'' diye bir sey söylemedim. ''52'' yi siz ve alperen haricinizde kullan yok dedim..

size birseyler ögretmeye cok heveslimiyim orası tartısılır. ''tek birsey'' ögretmemden bahsetseydiniz buna cevabım '' EVET'' olurdu...

ortada yanlıs birseyler oluyorsa size sormadan müdahale ederim ama işinize taş koyduysam özür dilerim :think:

bazen bir saat kafa patlattım

masallah bende onu diyorum, 3 dakikada cözmüsünüz. allah kolaylık versin. yani bu demek oluyor ki, okudunuz 1 dakika, cözdünüz 1 dakika, yazdınız 1 dakika..
demek ki 1 saat degil insan istediginde 1 dakikadada cözüyormus bu işi..
ama dogru 2 ruhsatlı olunca bu iş böyle oluyormus demek ki..
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir