1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

inanılır gibi değil...

MesajGönderilme zamanı: Cmt Tem 15, 2006 12:11 pm
gönderen eskici
Herkese selam...

Bende World Coins 1985 baskısı var Gürcistanın eski bir parasına bakarken inanılmaz bir şey dikkatimi çekti ;

Russian Caucasia bölümünde kısaca paraların ana başlıklarını yazayım : Armavir , Armenia ,Azerbaijan S.S.R. , Dagheshan A.S.S.R. , Georgian S.S.R. , Karabagh , Schamakhi , Sheki paralarına yer vermiş.

Armenia bölümünde yani Ermenistan paralarından bahsederken üç para koymuşlar VAN baskılı

Mustafa III : PARA AH 1177 VAN

ABDUL HAMID I : PARA AH 1190 VAN
PARA AH 1201 VAN
PARA AH 1202 VAN

MAHMUD II :PARA AH 1231 VAN


İnsanın aklı mantığı almıyor yani...Osmanlı Van baskılı paraları adamlar Ermenistan bölümüne almışlar....

Başlık daha da dikkat çekici Turkish Occupation , Türk İşgali....İşte yabancıların Türkiye üstündeki emellerine ,düşüncelerine daha iyi örnek ne olabilir ki....

MesajGönderilme zamanı: Pzt Tem 17, 2006 4:45 pm
gönderen ganzilis
Boyunları altlarında kalsın,Türk işgaline kurban olsunlar,ne güzel yazmışsınız,ellerinizden öpüyorum,Fatih

MesajGönderilme zamanı: Pzr Eyl 16, 2007 3:40 pm
gönderen teknokrat
Bursa'daki neredeyse tüm köprü ve viyadüklere , tabelacı yazılarının kalitesinde ''DÜNYA TÜRK OLSUN'' yazılmış,TÜM ŞEHİR GİRİŞ ÇIKIŞLARINA DA ÇOK BÜYÜK BAYRAK DİREKLERİ (10 X 15 m ÖLÇÜLERİNDE ) DİKİLDİ.

Son olarakta İsmail TÜRÜT tarafından malum şahsı katledenlere övgü ve methiyeler düzen şarkı yazılmış..

Eğer düşmanlarımız bu inatlarından vazgeçmezlerse Türk milliyetçiliğinin yükselişini engelleyemeyeceklerdir.

MesajGönderilme zamanı: Pzr Eyl 16, 2007 6:27 pm
gönderen ankh
Bayrak direkleri bir çok şehire son bir ijki yılda dikildi. Şehir giriş çıkışlarına ilaveten şehrin yüksek mevkilerine de dikiliyor. Çok uzaklardan görülen ve ağır ağır sallanan koskoca bir kırmızı bayrak ve ay-yıldız. İnsana mutluluk ve güven veriyor. Ama aslolan o bayrağın gönüllerimizde dalgalanması.

MesajGönderilme zamanı: Pzr Eyl 16, 2007 8:01 pm
gönderen Sancak17TR
Resim

Canakkale'deki "Dur Yolcu" yazisisinin ust kismina bu bayrakta gecen sene dikildi.

MesajGönderilme zamanı: Pzr Eyl 16, 2007 11:30 pm
gönderen teknokrat
ankhe94 yazdı:Bayrak direkleri bir çok şehire son bir ijki yılda dikildi. Şehir giriş çıkışlarına ilaveten şehrin yüksek mevkilerine de dikiliyor. Çok uzaklardan görülen ve ağır ağır sallanan koskoca bir kırmızı bayrak ve ay-yıldız. İnsana mutluluk ve güven veriyor. Ama aslolan o bayrağın gönüllerimizde dalgalanması.


TÜM GÖNLÜMLE KATILIYORUM..

MesajGönderilme zamanı: Pzr Eyl 16, 2007 11:54 pm
gönderen Sancak17TR
teknokrat... senin bu bocegini sevdim. Ilk bastan uzerine neredeyse RAID sikacaktim :lol:

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eyl 17, 2007 12:12 am
gönderen teknokrat
Dalgalanan bayrağımızı avatar olarak kullanmaktayken bir gün latife olsun diye bu böceği (namı diğer karınca :think: )avatar olarak koydum.Birkaç gün sonra gerçek avatarım olan dalgalanan bayrağımıza geri döndüm.Fakat değerli koleksiyoner arkadaşımız msözer'in ricasını kıramayarak tekrar böceğe dönüş yaptım.

İster raid sıkın ister terlikle vurun bu kerataya birşey olmuyor,artık bende onu beslemeye karar verdim.. :D :D :D

Çalışkan olmasa pek yüz vermeyeceğim de , çok hareketli karınca gibi durduğu yerde durmuyor..

ARAMIZA TEKRAR HOŞGELDİN sancak17TR , seni özlemiştik , SAYGILAR.

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eyl 17, 2007 12:33 am
gönderen Sancak17TR
Eyvallah saygideger abim. Dogru, karinca deyip gecmemek lazim: insanoglundan daha caliskan varliklar :wink:
Hosbulduk, bende sizleri ozledim :!:

Saygilar, iyi calismalar...

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eyl 17, 2007 12:45 am
gönderen msozer
evet ilk başta sempatik gelmişti karınca fakat sonra Türk bayrağını kaldırıp karıncayı koyduğunuzu fark ettim fakat ne diyeyim karınca demiş bulunduk.Türk bayrağını tercih ederim ikisi arasında tercih yapmak söz konusu olunca.ilk olarak sempatik gelmişti sadece onu ifade edeyim.ben bu konuda devre dışı kalmak istiyorum çünkü isteklerim bir başkasının isteklerini kısıtlayabilir.bu yüzden artık bu konuda tarafsızım teknokrat sağ olsun beni kırmadı.artık serbestsiniz teknokrat,her şey gönlünüzce olsun.

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eyl 17, 2007 12:48 am
gönderen msozer
bu arada bayrak dikmenin haricinde tepelere bayrak yapmayada başladılar.ne ile yaptıklarını yakından görmedim ama çiçeklerle yapılınca enteresan oluyor.İzmit büyükşehir belediyesi birkaç kavşak boşluğuna yaptı hoş görünüyor.

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eyl 17, 2007 8:20 am
gönderen kaanuslu
Her şeyde olduğu gibi bunda da abarttık. TEMA vakfı Fatih Sultan Mehmet köprüsü yanına bir tane dikti. Vay sen misin diken. Benim bayrağım seninkinden büyük olacak yarışı başladı. Bunun bir kuralı olması gerekmez mi ? Her aklına esen istediği yere istediği büyüklükte bayrak kondurabilir mi, kondurmalı mı ? Google Earth'den (türkçesi yok) bakınca Türkiye, milli maç sırasında İnönü stadı gibi görünecek.

Osmanlı döneminde, her isteyen cami yapamazdı. Yapılacak camiye, kişinin statüsüne (türkçesi aklıma gelmedi) göre hangi yükseklikte kaç tane minare ve bu minarelere kaç şerefe konulabileceği belliydi. Peki ya şimdi ? Mahalle ne kadar fakir ise o kadar büyük cami yapıyorlar. Sanırsın Mars'a roket gönderecekler. 5 (beş) şerefeli cami gördüm !

Bu kafa ile gidersek yakında Sabancı Sentır (Sabancı İş Merkezi deseler altınları mı dökülecek acaba ?) yanında 100 metrelik direk görürsek şaşırmayın.

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eyl 17, 2007 4:55 pm
gönderen ankh
Türkçesi: gugıl ört :clapping:
Caminin yüksekliği için daha önemli olan kriter çevreye uyumudur. Buna en güzel örnek Üsküdar Şemsi Paşa Camii ve Külliyesidir. Buraya bir Sultanahmet Camii yapsanız hem arkadaki yerleşimlerin boğazı görmesi engellenir hem de denizden bakınca siluet bozulur. Ama bir tepenin üzerine görkemli bir cami yaptırabilirsiniz.

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eyl 17, 2007 9:50 pm
gönderen teknokrat
kaanuslu yazdı:Osmanlı döneminde, her isteyen cami yapamazdı. Yapılacak camiye, kişinin statüsüne (türkçesi aklıma gelmedi) göre hangi yükseklikte kaç tane minare ve bu minarelere kaç şerefe konulabileceği belliydi. Peki ya şimdi ? Mahalle ne kadar fakir ise o kadar büyük cami yapıyorlar. Sanırsın Mars'a roket gönderecekler. 5 (beş) şerefeli cami gördüm !

Bu kafa ile gidersek yakında Sabancı Sentır (Sabancı İş Merkezi deseler altınları mı dökülecek acaba ?) yanında 100 metrelik direk görürsek şaşırmayın.Keşke camii yapımına verdiğimiz önemin yarısı kadar OKUL , SAĞLIK OCAĞI-HASTANE,HUZUREVİ-KİMSESİZLER YURDU v.b. tesislerin yapımına önem versek,bu kadar sosyal sorunla yüzleşirmiydik?Kaan Abime katılıyorum,BAZI ŞEYLERİN SUYUNU ÇIKARMADA BAŞKA TOPLULUK SANIRIM EVRENDE YOKTUR..

MesajGönderilme zamanı: Sal Eyl 18, 2007 6:36 pm
gönderen ahel80
Osmanlı da cami mevzusu gibi bir mevzu da İstanbul un statüsüydü. Öyle her aklına esen İstanbul'a yerleşemezdi, Bir nevi vize uygulanırdı. Eğer Cumhuriyete geçerken bu tarz Osmanlı kaidelerini terk etmeseydik acaba nasıl bir Türkiye'de yaşıyor olacaktık.