HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

murad ve byazıd sikkeleri

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

murad ve byazıd sikkeleri

Mesajgönderen ersan33 » Sal Eki 02, 2012 8:51 pm

ersan33
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: murad ve byazıd sikkeleri

Mesajgönderen Aydin35 » Sal Eki 02, 2012 10:50 pm

Bence ikiside orijinal.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen ersan33 » Sal Eki 02, 2012 10:55 pm

öncelikle cvp için çok tşkler.benim anlamadıgım bu kadar komik rakamlar isteniyor olması bu paraların degerleri nedir.1,5 ve 11,5 dolara gitmiş..
ersan33
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Aydin35 » Sal Eki 02, 2012 11:05 pm

Murad akcenin fiyati normal. Beyazid akceleri 3 - 4 Dolardan alabilirsiniz. Posta ücretinide hesaba koymak lazim.
Biraz sabir ve sans ile, bu akceleri ucuz fiyata almak mümkün.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen ersan33 » Sal Eki 02, 2012 11:31 pm

çok çok tşkler size zahmet verdik bu sikkelerin böyle beleşe gidebileceklerini hiç düşünmemiştim aslında oldukça eski sikkeler demekki çok bulunuyor .ben daha çok t.c. kagıt biriktirmeye çalışıyorum çok yeni olmalarına ragmen çok pahalı heralde kagıdın ömrünün kısa olmasıda bir etken ,nadirlik vs.vs.o paralarıda almak istesemde gümrük engelini aşamam :) tekrar tşkler.
ersan33
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Çrş Eki 03, 2012 6:03 am

Bir paranın değeri, eskiliğiyle değil nadirliğiyle ölçülür. Az olanın değeri yüksektir; çok olanınsa az. Yani ters orantı var. Misal, çok daha eski olan anonim Bizans Follisleri de, pek değer taşımazlar. Çünkü bu paralardan yüzbinlercesi, milyonlarcası vardır...Akçelerin çoğu da aynı durumdadır. Ancak nadir bir darp yeri veya kondisyonu yıllara meydan okuyup günümüze çok iyi bir durumda gelmiş olanları vb. hariç...
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen ersan33 » Cum Eki 12, 2012 10:10 pm

tşkler yorumlar için bu ebay meselesine gelince diyelimki satın aldık bize ulaşırmı kayıtlı kolleksiyoner olmanın burda bir faydasını görürmüyüz?
ersan33
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen busbey78 » Cmt Eki 13, 2012 1:03 am

ersan33 yazdı:tşkler yorumlar için bu ebay meselesine gelince diyelimki satın aldık bize ulaşırmı kayıtlı kolleksiyoner olmanın burda bir faydasını görürmüyüz?

Odemeyi paypalla yaptiginiz surece ulasmama gibi bir sorununuz olmaz...
Kayıtlı kolleksiyoner olmaniz size hic bir fayda saglamaz...
Tabiki ustadlarimiz daha iyi bilirler... 8)
busbey78
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen berkeley » Cmt Eki 13, 2012 11:01 am

Eğer nadir ve değerli bir para aldıysanız, postanızı daha pahalı olan register tipli takipli gönderiyle isteyiniz örneğin ben 200 tl üstü paralar için öyle yapıyorum.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen ersan33 » Cmt Eki 13, 2012 11:40 pm

cvplar için hepinize tşkler ama asıl merak ettigim açıkça yazmak istemedim ama izne tabi paralar içindi bana ulaşması engellenebilirmi ?berkeley beyefendi evet haklısınız bir kaç alışverişte kaybım oldu elime ulaşmadı :) kısmet.
ersan33
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen berkeley » Pzr Eki 14, 2012 10:42 am

Eğer kayıtlı kolleksiyoner değilseniz de kayıtlı olmayan paraları getirebilirsiniz çoğu postanız gelir ama olur da bir işgüzar suç duyurusunda bulunursa başınız belaya girer.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir