HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Yardımcı olur musunuz

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

Yardımcı olur musunuz

Mesajgönderen emrea07 » Pzr Kas 15, 2015 4:59 am

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Arkadaşlar basım yılları, hangi padişah döneminde basıldığı, değerleri ve eğer satmayı düşünürsem kime ya da nereye ve ortalama fiyatları bakımından beni bilgilendirirseniz çok ama çok sevinirim.
Edit: fotoğraflar arkalı önlüdür ve boyutları ortalama 1-2 cm civarındadır.
emrea07

Re: Yardımcı olur musunuz

Mesajgönderen Aydin35 » Pzr Kas 15, 2015 2:11 pm

emrea07 yazdı:
Arkadaşlar basım yılları, hangi padişah döneminde basıldığı, değerleri ve eğer satmayı düşünürsem kime ya da nereye ve ortalama fiyatları bakımından beni bilgilendirirseniz çok ama çok sevinirim.
Edit: fotoğraflar arkalı önlüdür ve boyutları ortalama 1-2 cm civarındadır.

Paralarinizin tamami, son 6 sultan öncesi oldugu icin, lütfen okuyun.

viewtopic.php?f=6&t=1538

Sorularinizi, lütfen biraz daha itina ile hazirlayin. Paralarin sirasi karmakarisik. Paralarin birbirine ait ön ve arka yüzü, gelisigüzel serpilmis. Madem cevap istiyorsunuz, cevapliyacak olani uzun ugrastirmayin.
Ayrica, capi 2 cm alti olan paralarin ölcülerini, 1 - 2 cm arasi olarak vermek, ayni itinayi gösteriyor. Sordugunuz bazi paralarin ayni görüntülü ama capi 18 veya 21 mm olani var.

Paralariniz, III. Mustafa, III. Selim, II Mahmud dönemlerinden. Hepsi delik ve nadir olani göremedim. Koleksiyon degeri altin degerinden yüksek degildir.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen ertug » Pzt Kas 16, 2015 12:06 am

Geçenlerde iki hafta önce ola bilir, Bir arkadaşa resimler gönderilmiş. Tahminen bu resimler. Duvar yıkılırken bulunan 13 bin küsür paradan bahsediliyor, hikayenin gerisi malüm. Kendilerine gereken şey anlatılmasına rağmen sitemize göndermişler resimleri.
ertug
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Aydin35 » Pzt Kas 16, 2015 7:45 pm

Ümit bey, uyariniz icin tesekkürler.
Koleksiyonerlerin bulustugu bir forumda, nasil köseyi dönerim diye düsünen tiplerin ugramasina taraftar degilim.
Bilseydim cevaplamazdim. Selamlar.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir