HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

I. Abdülhamid olabilirmi ?

Osman Gazi'den II.Mahmud'a kadar olan padişahların paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
  • 2863 Sayılı Kanuna göre, son 6 padişah öncesindeki paraların bulundurulması özel izine bağlıdır. Koleksiyonerlik belgesi olmayanların bu kanun kapsamına giren paraları alması/satması yasaktır.
  • :!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

I. Abdülhamid olabilirmi ?

Mesajgönderen şenol » Pzt Eki 01, 2007 9:28 pm

Resim

Çap:2,4 mm I. Abdülhamid olabilirmi ? acaba.
Sitede bakınca benzettim ama, tabiki ben daha çok yeniyim siz ustaların tespitlerini merakla bekliyorum . şimdiden teşekkürler
şenol
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen kaanuslu » Pzt Eki 01, 2007 9:47 pm

2,4mm değil 2,4cm demek istediniz herhalde. Tuğra yüzünde 118x görülüyor. Yan, I.Abdülhamid 20 para olabilir. Ama para çok kötü dayak yemiş.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen şenol » Pzt Eki 01, 2007 10:09 pm

Ahhh tabikide :wall: cm siteyi yeni keşfetmenin helecanından :D
Kaan bey çok teşekkürler açıklamanız için . :D
Ve evet dediğiniz gibi çok kötü dayak yemiş peki bu paranın daha temiz kondüsyonda olanını bulmamın imkanı varmıdır yada dengi bir I.Abdülhamid bulabilme ve o tarihli çil olmasada temzi bir paranın değeri nedir acaba ? Bir de bir şey sormak isiyorum Horhor , beyazıt , çukurcuma ? bu mekanlarda araştırmak nasıldır sağlıklımıdır güzel paralar bulunabilirmi ? önerebileceğiniz mekanlar varmıdır acaba çok sağolun
şenol
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen teknokrat » Pzt Eki 01, 2007 10:39 pm

Son 6 padişahtan önceki (Sultan Abdülmecid'ten önceki) paraların alım-satımı özel izne bağlıdır.Koleksiyonerlik belgesi alıp bir müzeyeye kaydettirmeden bu tip paraların alıp satımını yapmanız ve bulundurmanız yasal değildir.
teknokrat
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen şenol » Sal Eki 02, 2007 8:33 am

bilgilendirmen için çok teşekkürler teknokrat demek öyle ha ? ee daha yeni başlıyoruz öğreneceğiz :D
şenol
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen msozer » Çrş Eki 03, 2007 5:52 am

en azından Osmanlı serbest olur beklentimiz vardı.en azından yurt içinde serbest olmalıydı yurtdışına çıkışı sınırlandırılabilirdi.fakat cumhurbaşkanlığı seçimi,seçimler,anayasa falan derken mevzu bitmiyorki ülkede bize sıra gelsin.ne diyelim belki serbest olur hatırlarlarsa.halbuki bakan ve milletvekilleri var koleksiyon yapan ve bu siteyi takip eden.biz çokça yazalımda belki bizi dinleyen ve anlayan çıkar birgün.
msozer

Re: I. Abdülhamid olabilirmi ?

Mesajgönderen karabina » Prş Şub 28, 2008 12:11 am

biraz gec olucak ama sayın murat beyin yazısını yeni farkettim
msozer yazdı:halbuki bakan ve milletvekilleri var koleksiyon yapan ve bu siteyi takip eden.biz çokça yazalımda belki bizi dinleyen ve anlayan çıkar birgün.

insallah diyorum...
:clapping:

fakat o zaman sitede daha dikkatli yazalım,mazallah olur yanlıs bir sey yazıpta basımız belaya girmesin :wink:
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Son 6 öncesi Padişahlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir