HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Kök Yakut

Kök Yakut

Mesajgönderen Firavun » Cmt Ağu 20, 2011 11:47 am

Arkadaşlar benim orta ölçekten biraz daha büyük bir mineral taş koleksiyonum var ve sizlere bir sorum olacak.Benim koleksiyonumda neredeyse her taştan küçük bir örnek var ama yakut olarak istediğim türden örnekler bulamıyorum.Bana yakut olarak gösterilen kayaçların yakutla uzaktan alakası bile yok.Acaba sizlerde yakut varsa nereden satın alıyorsunuz ? Ustalarıma saygılarımla.İyi çalışmalar...
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Kök Yakut

Mesajgönderen berkeley » Pzt Ağu 22, 2011 8:25 pm

Gitti gidiyora bir bakın derim.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Sal Ağu 23, 2011 5:26 pm

Yardımınız için teşekkür ederim.Ustalarıma saygılarımla.İyi çalışmalar...
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mehmetdincerkoksal » Pzt Ara 24, 2012 8:17 pm

Cagalolu civarında 100 gramını 20 liraya satıyorlar ama yakuttan baska herleye benzyor tabi. İyi yakut iyi parardır. 100 bin dolarlık yakut da gordum . Sri Lanka ve Burma. Ne kadar kırmızıya kacarsa o kadar iyi. Trafik lambası kırmısızısı olacak daha dogrusu guvercin kanı rengi. Ancak eğer içine Rutile kristalleri girer ise o zaman yakut ya da safir, çzel altılı ya da sekizli bir ışık yaymaya başlar ona da yıldız yakut denir. O zaman kırmızı renk birqz mora kaçar. 1 milyon dolar verirseniz kırmızı yıldız yakut bulursunuz tabi. Fotograf koyma iznimiz var ise bu foruma koyarım benim yakutuç
mehmetdincerkoksal
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen berkeley » Pzt Ara 24, 2012 9:06 pm

Resim yüklemek için cevap yazarken tam editör deyip eklenti yükleme sekmesine tıklayınız.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Mineral Taş

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir