HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

2000 SENESİ 100.000 LİRALAR

Re: 2000 SENESİ 100.000 LİRALAR

Mesajgönderen ertuğrul dinçer » Pzt Nis 18, 2011 7:22 pm

Hayırlı olsun Necdet bey , Her zaman söylediğim gibi , bu paranın her kondisyonu koleksiyona girer :clapping: :clapping: :clapping:
Bildiğini Paylaşmamak Öldüğünde Sönen Işığındır.
Bildiğini Paylaşmak Öldükten Sonra İsminin Işığıdır.

Ertuğrul Dinçer
ertuğrul dinçer
Kalıpçı
Kalıpçı

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Nis 18, 2011 8:17 pm

ertuğrul dinçer yazdı:Hayırlı olsun Necdet bey , Her zaman söylediğim gibi , bu paranın her kondisyonu koleksiyona girer :clapping: :clapping: :clapping:

Teşekkür ederim. Sizin için bir 1962 seti var bir yerlerde... :D Görüşürüz.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen kaanuslu » Prş Nis 21, 2011 3:00 pm

Söz konusu paranın bir müzayedede satışını ilk defa gördüğümden, tek bir fiyatı doğrudan siteye yazmayı uygun bulmuyorum. Sadece diğer paralarda da yaptığım gibi "gerçekleşmiş fiyat" bilgisi olarak sayfayı güncelleyeceğim.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen Gilaay » Prş Nis 21, 2011 5:42 pm

kaanuslu yazdı:Söz konusu paranın bir müzayedede satışını ilk defa gördüğümden, tek bir fiyatı doğrudan siteye yazmayı uygun bulmuyorum. Sadece diğer paralarda da yaptığım gibi "gerçekleşmiş fiyat" bilgisi olarak sayfayı güncelleyeceğim.

Benim için sorun yok. Nasıl uygun görüyorsanız öyle yapın Kaan Bey.
Piyasadan bu paranın çilini 400-500'e de bulabilirdim 1000'e de. Oturmuş bir fiyat yok. Bu para için zaten oturmuş fiyat belki hiç olmayacak. Bir gün basım miktarı belli olursa ancak o zaman... Seneye başka bir müzayede olur 600'e gider; 1100'e gider; kimse bilemez. Bunların bilincindeyim. Amacım koleksiyonumdaki bir eksiği gidermekti. İki yıldır bu parayı arıyordum. Müzayededen çok önce çevremden bu parayı bulmaya çalıştım. Bulamadım; bulduklarım satmak istemediler. Çok temiz bile sayılmayacak örneklerine çok yüksek rakamlar dahi önerdiğim oldu; sahipleri satmadı. İyi ki satmamışlar. Daha uygun rakama çilini buldum. Yarın esnafın biri 200'e çil de çıkarabilir bir yerlerden. Alınacak 100.000 lotundan, torbasından, neredeyse bedavaya da çıkabilir. Görece bakış açıları... En azından "gerçekleşmiş fiyat" bilgisi de iyi-kötü bir referanstır.
Saygılarımla...
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Nis 21, 2011 5:49 pm

Kaan Bey,
Siteyi güncellerken şu kısmı da değiştirmenizi rica ediyorum :

Eksik : 2) Ön yüzde "MUSTAFA KEMAL" yerine "TÜRKİYE CUMHURİYETİ" yazılıdır
Olması gereken : 2) Ön yüzde "MUSTAFA KEMAL ATATÜRK" yerine "TÜRKİYE CUMHURİYETİ" yazılıdır
"ATATÜRK" kısmı gözden kaçmış. Saygılarımla...

-----------

http://www.ozmnumismatik.com/index.php?view=article&catid=1%3Afasklblm2&id=146%3A73-sayfa-100000-lira-1999-2000&option=com_content&Itemid=55 bu bağlantıda çiline "250" denmiş. Mart 2011'de güncellenmiş görünüyor ama güncellenen sanırım başka bir yeri. Bu sayfa 2008'den beri güncel değil.
"Katkıda bulunanlar" vardı bir ara. Şu an bulamadım. Hepimizin tanıdığı isimlerdi. Siteyi hazırlatanı da biliyoruz... Ayrıca, bu paranın varlığından haberdar olan koleksiyoncu sayısı az. Açıkçası öncelikle sırf bu para için gittim müzayedeye; gitmişken başka bazı şeyler de aldım ama olsun. :) ... Fiyat yüksekliğinden değil, bilinmediğinden başka pey veren olmadığına inanıyorum. Başka yüksek sayılabilecek açılış fiyatlı parçaların 30'dan 200'e, 4000'den 8000'e, 7500'den 18000'e gittiğini gördüm.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen ertuğrul dinçer » Pzr Nis 24, 2011 2:08 am

Gilaay yazdı:
ertuğrul dinçer yazdı:Hayırlı olsun Necdet bey , Her zaman söylediğim gibi , bu paranın her kondisyonu koleksiyona girer :clapping: :clapping: :clapping:

Necdet bey , en az 33 senedir 23 nisanlarda bu kadar sevinmemiştim , çok teşekkür ederim.

Ertuğrul Dinçer
ertuğrul dinçer
Kalıpçı
Kalıpçı

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Nis 24, 2011 5:24 am

ertuğrul dinçer yazdı:
Gilaay yazdı:

Necdet bey , en az 33 senedir 23 nisanlarda bu kadar sevinmemiştim , çok teşekkür ederim.

Üstadım Ertuğrul Bey, rica ederim. Keşke ötekilerden de fazla olsa! Sizin verdikleriniz de makbule geçti.
Saatlerdir paralarla uğraşıyordum; az önce sizin verdiklerinizi de kapamalara koydum. İşim bitti. 8)
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Sal Nis 26, 2011 5:14 am

http://www.osmanliparalari.com/cumhuriyet.asp?id=358
2) Ön yüzde "MUSTAFA KEMAL ATATÜRK" yerine "TÜRKİYE CUMHURİYETİ" yazılıdır. Nisan 2011'de yapılan bir müzayedede çil kondüsyonda 590$'a satılmıştır
.
Teşekkür ederim Sn.patron. :clapping:
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Prş Ağu 25, 2011 12:01 pm

Sonunda 1 tane edinebildim. Yine bile bile pahalıya aldım, olsun bir eksiğimiz daha tamam olsunda...
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen ertuğrul dinçer » Prş Ağu 25, 2011 12:15 pm

Hayırlı olsun , sitede 7 , 8 adet olmuştur herhalde . :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Ertuğrul Dinçer
ertuğrul dinçer
Kalıpçı
Kalıpçı

Mesajgönderen mustafacihan92 » Prş Ağu 25, 2011 12:17 pm

Ertuğrul Bey, paranın üzerindeki çizikler falan normal değil mi? nadir paralarda şüpheye düşüyor insan ister istemez. Ağırlık kalınlık çap ölçmedim henüz.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Ağu 25, 2011 1:44 pm

mustafacihan92 yazdı:Sonunda 1 tane edinebildim. Yine bile bile pahalıya aldım, olsun bir eksiğimiz daha tamam olsunda...

Hayırlı olsun. :clapping:
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mrtbdrm » Prş Ağu 25, 2011 10:38 pm

bununla beraber görsel olarak yayınlanan 4 adet oldu. ilkini sevgili ertuğrul dinçer, 2.si mrtbdrm,3.sü sn. gilaay ve sonuncusu mustafacihan92.
kenar yazılarıda 2 çeşit ve 2side 1999 senesi. 1.si tırtıklı'Türkiye cumhuriyeti' (bu zamana kadar 2 adet fotoğraf yayınlandı), 2.si tırtıklı 'T.C'(1 adet fotoğraf yayınlandı.) belki ilerleyen zamanlarda kenarı düz ve yazılı olanlarda çıkabilir veya 2000 senesi yazılı olanlar çıkabilir.
'' Kötü para iyi parayı piyasadan kovar-Gresham kanunu''
mrtbdrm
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen znumismat » Cum Ağu 26, 2011 1:33 am

bendede ses var görüntü yok .fotoğrafını yayınlamamışım.
TC--TC.jpg
znumismat
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen mrtbdrm » Cum Ağu 26, 2011 11:06 pm

bununla beraber 5 oldu :clapping:
'' Kötü para iyi parayı piyasadan kovar-Gresham kanunu''
mrtbdrm
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

ÖncekiSonraki