HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

2010 50 Kuruş erör müdür?

2010 50 Kuruş erör müdür?

Mesajgönderen aayvaci » Pzr Ara 21, 2014 1:46 am

Herkese Merhabalar,
Bende koleksiyona yeni başladım. Elimde bir miktar madeni ve kağıt para mevcut. Buradan aldığım bilgilerle de daha ileriye gitmeyi planlıyorum. Şimdiden yazdığınız herşey için çok teşekkürler.
ilk mesajıma hemen bir soruyla başlamak istemezdim ancak erör konusu çok ilginç geldi ve benimde elimde olan 2010 50 Kuruşu sizlerle paylaşmak istedim ve bir erör müdür merak ettim açıkçası.
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Hepimizin şansı bol olsun...
aayvaci
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: 2010 50 Kuruş erör müdür?

Mesajgönderen berkeley » Pzt Ara 22, 2014 3:18 pm

Evet.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen serdarozdemir » Sal Ara 23, 2014 1:20 am

Sayın aayvaci, bu eksik kenar olarak adlandırılan hata çeşidi. Para pulunun kesimi esnasında meydana gelir. Para pulu kesim makinasının kesim hızındaki hata bu duruma; kesiğin üst üste gelmesine sebep olur. Sadece sizde değil, buradaki diğer konu başlıklarını da okuduğumda hata çeşitleri konusunda bir çok arkadaşta bilgi eksikliği olduğunu görüyorum. Sormakta, danışmakta haklısınız hata çeşitleri ile ilgili başvurabileceğimiz yerli bir kaynağımız hala yok.
Çok şey değil sadece forumda "huzur" istiyorum!
serdarozdemir
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen serdarozdemir » Sal Ara 23, 2014 1:35 am

Size bu konuyla ilgili Tunç Buyurgan'ın "Aykırı Paralar" kitabını tavsiye ederim. Kitabın bir bölümünde hatalı para çeşitleri sergileniyor. Keyif veren bir kitaptır. Fiyatı da uygun. http://www.osmanliparalari.com/Aykiri-P ... -8957.html
Çok şey değil sadece forumda "huzur" istiyorum!
serdarozdemir
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen aayvaci » Sal Ara 23, 2014 11:55 am

Serdar Bey, açıklamanız ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.
aayvaci
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Madeni Türkiye Cumhuriyeti paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir