HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Türk madeni para ağırlıklı koleksyon ederi hk.

Türk madeni para ağırlıklı koleksyon ederi hk.

Mesajgönderen buraktncblk » Prş Nis 16, 2015 9:18 pm

Merhaba aşağıdaki listede yer alan Türk madeni paralarım var hepsi mükemmel kondisyonda çoğu 1959 yılından başlıyor ve 341 tanesi ters TC logolu , Ters arka baskılı geri kalanıda sadece ters arka baskıya sahip ayrıca fotoğraflarda yer alan bir miktar yabancı madeni parada yer almakta Türk madeni paralarının listesi aşağıdaki gibi sizce bu koleksiyonun ederi nedir?

Fotoğrafların Linki: https://yadi.sk/d/I1AP0rOBg2Bss
Liste;
Resim
Resim
Resim
Resim
buraktncblk

Re: Türk madeni para ağırlıklı koleksyon ederi hk.

Mesajgönderen berkeley » Cum Nis 17, 2015 6:15 pm

Resimlerden rastgele 5 tanesine baktım, çok bir ederlerinin olduğunu düşünmüyorum, içinden belki şansa nadir bir şeyler çıkabilir ama mükemmel kondisyon dedikleriniz koleksiyonerler için temiz kondisyonda sayılır hele Tc madenilerinde.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen serdarozdemir » Cmt Nis 18, 2015 12:37 am

Azizim, eğer aradığınız fiyat - eder bilgileri ise forumun patronunun düzenlediği müzayedeleri takip ederek piyasa fiyatlarından haberdar olabilirsiniz. Daha ince ayar bilgi istiyorsanız Amerikalıların bir sözünü yineleyeceğim: "Buy the book first!" Yani; önce kitabı alın. Kitap: Türkiye Cumhuriyeti Paraları - 2014 (10 tl.)http://www.osmanliparalari.com/Turkiye-Cumhuriyeti-Paralari-2014,PR-1110.html Emin olun çok ucuza epey geniş bilgi edineceksiniz. Yazdıklarınızda bir konu daha vardı. "Mükemmel kondisyon" sözü. Zor iştir kondisyon tayini. Her para gurubu için ayrı bir uzmanlıktır ayrıca. Ama eğer kondisyon tayinini öğrenmeyi istiyorsanız mükemmel kondisyonun cevabını darphane seti edinerek, inceleyerek öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum. Örneğin akmonitallerde tahminen 40 tl'ye edineceğiniz bir 1965 para seti ile mükemmel kondisyonu görebilirsiniz. :think:
Çok şey değil sadece forumda "huzur" istiyorum!
serdarozdemir
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen buraktncblk » Cmt Nis 18, 2015 6:48 pm

bilgilendirmeler için çok teşekkürler
buraktncblk

Dön Madeni Türkiye Cumhuriyeti paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir