HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

1340 100 Para

1340 100 Para

Mesajgönderen aayvaci » Cum Eki 02, 2015 10:20 am

Merhabalar üstatlar,
elime yeni geçen 1340 100 Para nın resmini sizlerle paylaşıyorum.
bu paranın nadir olduğu belirtiliyor sitede öyleyse koleksiyonuma güzel bir parça katmış olacağım.
Kondüsyonunu merak ediyorum ve herkese göre farklılık da gösterdiği için sizden bilgi almak istedim.
yorumlarınızla yardımcı olabilirseniz sevinirim.
teşekkür ederim.
Eklentiler
IMG_1755.JPG
100 Para
IMG_1757.JPG
100 Para
aayvaci
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: 1340 100 Para

Mesajgönderen berkeley » Cmt Eki 03, 2015 12:40 pm

Temizlenmiş parlatılmış gibi duruyor.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen aayvaci » Cmt Eki 03, 2015 12:56 pm

Doğrudur.
koleksiyona koyacaklarımı genelde temizliyorum.
Satmak gibi bir düşüncem olmadığı için göze daha hoş geldiğini düşünüyorum.
aayvaci
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Firavun » Pzr Eki 04, 2015 1:38 pm

Berkeley hocamında dediği gibi temizlenmiş bir para. Keşke temizlerken çok aşındırıcı bir şeyle temizlemeseydiniz, paranın üzerinde çizikler oluşmuş. Kaan Abi'nin sitesinde satılan özel para temizleme solüsyonları var onları kullansaydınız para daha az hasar görürdü. Temizlenmiş olduğu için herhangi bir maddi değeri kalmamış.
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen serdarozdemir » Pzr Eki 04, 2015 2:20 pm

Arkadaşlarımın sözlerine katılıyorum. Temizlenmiş para hasar görmüş paradır. Dostum, temizlenecek parayı almayın. Sadece bizim görüşümüz de değil bu. Tüm dünyada para temizleme tavsiye edilmez. Temizlenmiş para kabul görmez. Profesyonel derecelendirme kuruluşları da temizlenmiş paralara puan, derece vermezler... Şahsi fikrim şudur: Tarihi bir objenin üzerinde yılların tozu, kiri olur. Onu o şekilde kabul etmiyorsak bizde bir düşünce, mantık hatası var demektir... Alıp satma konusuna gelince yine benim görüşüm, bizler bu objelerin sahibi değiliz, sadece bir süre için saklıyor, koruyoruz. Bunlar bize emanet edilmiş ata yadigarladır. Onlsara gözümüz gibi bakmalıyız. :think:
Çok şey değil sadece forumda "huzur" istiyorum!
serdarozdemir
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Dön Madeni Türkiye Cumhuriyeti paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir