HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Benim mütevazı koleksiyonum

Benim mütevazı koleksiyonum

Mesajgönderen tolgaceng » Pzr Kas 13, 2016 11:47 pm

tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: Benim mütevazı koleksiyonum

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Kas 14, 2016 4:15 pm

Foruma katılımınız sevindirici.
Koleksiyonun mutevazısı, namutevazısı olmaz. :-P
Koleksiyon, koleksiyondur. Zaman içinde bütçeniz oranında zenginleşir.
Verdiğiniz linkten gördüğüm kadarıyla belirli bir tasnif içindesiniz. Tasnif çok önemli.
Hem elinizde ne olup olmadığını görebiliyorsunuz anında, hem de eksiklerinizi.
Umarım yavaş yavaş geliştirirsiniz koleksiyonunuzu ve Türkiye Cumhuriyeti madeni paralarınızı tamamlarsınız.
Hiç acele etmeyin eksik bir parçayı alacağım diye fakat alacağınız parçaların olabilecek en yüksek kondisyonda olması, koleksiyonun hem estetik hem de maddi değeri açısından önem taşır.
Eksik bir parçayı tamamlayacağım diye düşük kondisyonu tercih etmeyin.
Mutlaka katalog ve tamamlayıcı nitelikte kitap, dergi gibi nümismatik materyal edinin.
Okumadıysanız, yavaş yavaş forumun en eski yazılarından itibaren okuyun tümünü.
Keyifli koleksiyonlar.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Sal Kas 15, 2016 8:50 pm

Site tasarımınız çok güzel olmuş hakikaten çok hoşuma gitti tebrik ediyorum başarılar :) .
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Çrş Kas 16, 2016 10:40 am

@Gilay: Mesajiniz ve temenniniz icin tesekurler. Elbette koleksiyonu bir an once bitirecegim diye bir ugrasim yok. Uzun vadeli ve cok keyifli bir ugras koleksiyonculuk.
Bildiginiz gibi bazi parcalar digerlerinden daha nadir ve daha zor bulunuyor. Bunlari buldugum zaman genelde kondusyonu cok iyi olmasa da aliyorum. Daha kolay bulunan parcalarda ise elimden geldigince ve butcem yettigince kondusyonu yuksek olanlardan almaya calisiyorum.

@Firavun: Tesekkur ederim. Site tasarlama konusunda hic tecrubem yok, o yuzden oldukca basit ve sade bir tasarim oldu =)

Ben de herkese basarilar ve keyifli koleksiyonlar dilerim =)
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Madeni Türkiye Cumhuriyeti paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir