HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

1943 50 Kuruş İnönü Altını

1943 50 Kuruş İnönü Altını

Mesajgönderen Firavun » Cum Şub 24, 2017 10:01 pm

Bugün koleksiyonuma girdi sizlerle paylaşmak istedim. :)
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: 1943 50 Kuruş İnönü Altını

Mesajgönderen tolgaceng » Pzt Şub 27, 2017 10:15 pm

Güzel görünüyor, hayırlı olsun.
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen tolgaceng » Pzt Şub 27, 2017 10:18 pm

Bu arada, yeri gelmişken bir soru sorayım. Türkiye'de kuyumcularda İnönü altını bulunuyor mu? Varsa fiyatı normal altından daha mı yüksek oluyor?
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Firavun » Sal Şub 28, 2017 11:58 pm

Teşekkür ederim. Kuyumcuda bulmak biraz zor hatta olanaksız. Sarraflarda bulabilirsiniz ancak. Fiyatı, sene ve kondüsyonuna göre değişiyor. Fiyatı normal altın fiyatından biraz daha yüksek çünkü bu sefer işin içine koleksiyon değeri giriyor. Kulptan çıkıp çıkmaması oldukça önemli. Ben şahsen altın paralarda kulptan çıkmış olmamaya dikkat ediyorum benim için önemli kimi koleksiyonerler pek takmıyor kulp olayını tamamen kişisel tercih meselesi. Neyse uzatmayayım lafı normal kuyumcuda bulamazsınız. Kapalıçarşıda ve sarraflarda bulabilirsiniz.Normal altın fiyatından biraz daha pahalı. (Tabiki satıcı etkeni de oldukça önemli.)
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Çrş Mar 01, 2017 5:24 am

Cevabınız için teşekkürler. Kapalıçarşı'da bildiğiniz, tanıdığınız, güvendiğiniz, daha önce alışveriş yaptığınız dükkanlar var mı? Varsa isim paylaşabilir misiniz? Benim bu konuda bilgim olmadığı için gittiğim zaman kazıklanma ihtimalimin yüksek olmasından korkuyorum.
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Firavun » Çrş Mar 01, 2017 8:03 pm

Yavuz Büyüktuncay'dan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Kendisi forumumuzun en eskilerindendir ve koleksiyonculuk camiasının saygın isimlerindendir. Onun dışında Yekta Sarrafiye'yi tavsiye edebilirim. Güvenilir ve yaşlı bir amca kendisi oranın en eskilerindenmiş. Yavuz abi ile iletişime geçerseniz size yardımcı olacaktır. Eğer benimle iletişime geçmek isterseniz instagram hesabımın linki profilimde mevcut instagramdan bana ulaşabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya savaşırım.
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Cum Mar 03, 2017 6:54 am

Çok teşekkürler bilgiler için.
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Madeni Türkiye Cumhuriyeti paraları

Kimler çevrimiçi