HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Kulpsuz Ziynet Altın

Kulpsuz Ziynet Altın

Mesajgönderen Firavun » Pzr May 07, 2017 11:16 pm

Arkadaşlar kulpsuz ziynet altın nereden bulabilirim? Belki darphanenin satışı vardır diye düşündüm ama darphanenin altın satışı yokmuş. Bir fikri olan var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Kulpsuz Ziynet Altın

Mesajgönderen Gilaay » Pzt May 08, 2017 6:04 am

Kuyumculardan aratacaksınız artık. Kulp sonradan takılıyor bildiğim kadarıyla. Darphane'ye yeni hurda/külçe altın verip de ziynet altını bastırmış bir kuyumcu henüz kulp taktırmamışsa bulursunuz. Eski tarihli ziynet altınlarının kulpsuzunu bulmak çok daha zordur. Cumhuriyet Altını'nın ne meskukunu ne de ziynetini Darphane satmaz; sadece basar. Sarraf, kuyumcu, koleksiyonculardan fazlası olanlar ve/veya satanlar, aile, müzayedeler vb. kaynaklar bunlar... İsimleri lazım değil, birileri de zamanında kulpsuz ziynetleri ahşaptan içi kadife kutuya koyup sözde takım set yapıp satıyorlardı fahiş rakamlardan!
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzt May 08, 2017 6:07 am

Ek olarak; Darphane altın satmaz değil....Gram altın satar(dı - son durumu bilmiyorum); Cumhuriyet değil. Özel logolu gram altınları vardı sertifikaya gömülü. 0.5 - 100 gr. arası külçeler ve küçüklerin bir kısmı da hem gr. hem de sikke şeklinde(ydi)...
0,5 - 1 - 2,5 - 5 - 10 - 20 - 50 - 100 gr. olması lazım.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Pzt May 08, 2017 6:00 pm

Gilaay yazdı:Ek olarak; Darphane altın satmaz değil....Gram altın satar(dı - son durumu bilmiyorum); Cumhuriyet değil. Özel logolu gram altınları vardı sertifikaya gömülü. 0.5 - 100 gr. arası külçeler ve küçüklerin bir kısmı da hem gr. hem de sikke şeklinde(ydi)...
0,5 - 1 - 2,5 - 5 - 10 - 20 - 50 - 100 gr. olması lazım.

Hala bu şekilde altın satışları var hatta bende 1 gr lıklardan almayı planlıyorum. Çok teşekkür ederim Gilaay hocam çok yardımcı oldunuz bana. Artık sarrafları falan gezicem her halde kapalı çarşıda :lol: .
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Madeni Türkiye Cumhuriyeti paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir