HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

inönü altınları

inönü altınları

Mesajgönderen alemdarocak » Sal Eki 12, 2010 5:34 pm

elimde 1923/20 5 lira meskül altın var dede yadigarıdır alıcıları varsa irtibata gecilir acil satılıktır.
alemdarocak
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: inönü altınları

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 12, 2010 5:37 pm

alemdarocak yazdı:elimde 1923/20 5 lira meskül altın var dede yadigarıdır alıcıları varsa irtibata gecilir acil satılıktır.

Sn.Ganzilis'e getirme imkanınız varsa, sarraf fiyatının %25' fazlasına alırım ("meskül" ´den kastınız "meskuk" olacak sanırım).
Kulpsuz, kulptan çıkmamış, deliksiz ve de çiziksiz olması kaydıyla.
Sn.Ganzilis'in adresi siteden bulunabilir. Getireceğiniz gün ve saati bana özel ileti yoluyla bildiriniz.
En son Gilaay tarafından Sal Eki 12, 2010 5:39 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen alemdarocak » Sal Eki 12, 2010 5:38 pm

arkadaşlar bu işin ustaları bu işten pek anlamıyorum bunun tahmini fiyatı nedir bana bilgi verirseniz sevinirim.saygılar.
alemdarocak
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 12, 2010 5:44 pm

alemdarocak yazdı:arkadaşlar bu işin ustaları bu işten pek anlamıyorum bunun tahmini fiyatı nedir bana bilgi verirseniz sevinirim.saygılar.

http://www.turkishbanknotes.info/altin/ ... meskuk.htm Buradan da görebileceğiniz gibi sarraf fiyatı + %20 denmiş. Gerçi altın fiyatları turkishbanknotes.info'da henüz güncellenmedi ama teklifim iyi bir tekliftir (SF +%25). Önceki iletimde belirttiğim şartlara sahipse altınınız lütfen temas kurun.
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 12, 2010 5:50 pm

Has altını 33 gr olmalı. 7.2x5=36=> 22 ayarı. 24 ayarı 36/24 x 22 = 33
1 gr. altın satış rakamı 61,5 => 61,5 x 33 + %25 fazlası => 2029,5 + %25 2029,50 sarraf 1950'ye alır. +%25 (487,5) 2437,50...
2450 vereyim. Bu çili için olan fiyattır. Hurdası 1950-2000 civarı zaten. Çil değilse almam.
En son Gilaay tarafından Sal Eki 12, 2010 5:52 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen alemdarocak » Sal Eki 12, 2010 5:51 pm

az olmaz sagolun normalde 5 lik 2300 ne anladık bu işten
alemdarocak
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 12, 2010 5:54 pm

alemdarocak yazdı:az olmaz sagolun normalde 5 lik 2300 ne anladık bu işten

O dediğiniz satış fiyatı. Beşliğin şu an hurdası 2029,5... Satış rakamı üzerinden. 24 ayar değil ki 36 gr. 22 ayar. Has altını 33 gr.!
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 12, 2010 5:56 pm

Kataloglarda sarraf fiyatı, sarraf alışıdır. Hurdasıdır benim bildiğim. Onun üzerindeki koleksiyon farkı. İsterseniz sarrafa bozdurun. Bugün ve şu saat itibariyle 2000'e verin gitsin.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 12, 2010 5:59 pm

Özelden "5000 veririm" demeniz manidar. Siz değil, ben veriyorum fiyatı. Verin sarrafa 1950-2000 arasına gitsin. :D
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen alemdarocak » Sal Eki 12, 2010 6:02 pm

sagolun ama o fiyata olmaz tekrar teşekür
alemdarocak
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 12, 2010 6:03 pm

Almanya'dan İnönü Altınları ile ilgilenen bir arkadaş vardı. Forumda onu araştırın. Belki benden fazla verir.
İyi akşamlar.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen alemdarocak » Sal Eki 12, 2010 6:36 pm

ilgilenen arkadaşlar bekliyorum acil
alemdarocak
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Sancak17TR » Sal Eki 12, 2010 10:02 pm

Sayin alemdarocak,

Paranizin resmini buraya koyarsaniz, hersey cok daha netlik ve kesinlik kazanir.
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mondragon » Çrş Eki 13, 2010 12:41 am

Selamlar,,
Evet resmini koysanız bencede çok iyi olur şu durumda havanda su dövmekten başka birşey yapmıyoruz resim olunca daha rahat pazarlık etme şansınız olur saygılarımla,,
mondragon

Mesajgönderen alemdarocak » Çrş Eki 13, 2010 11:45 pm

arkadaşlar teklifleri bekliyorum acil foto hafta sonu koyacam
alemdarocak
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Sonraki

Dön Koleksiyon Ürünleri Satan Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir