HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

1967 erör lü Ters TC 25 Kuruş

1967 erör lü Ters TC 25 Kuruş

Mesajgönderen VazgectimSenden » Pzr Eyl 25, 2011 1:23 am

Elimde bir çuval eski paralardan vardı acaba bir işe yarar mı diye internette saatlerce sayfa dolaştım. Sonra en düzgün bilgileri bu siteden aldım. Elimdeki paraların pek bir işe yaramayacağını da buradan öğrendim :)

Ancak buradan edindiğim bilgilerle içlerinden bazılarının farklı olacağı bilgisi ile elimdeki paralara tek tek baktım ve 1967 yılına ait ters TC li 25 kuruşu buldum.

Para ciddi anlamda temiz durumda. Bu parayı nereye satabilirim acaba ve ne kadara satsam yanlış bir iş yapmış olmam.
VazgectimSenden
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: 1967 erör lü Ters TC 25 Kuruş

Mesajgönderen Aydin35 » Pzr Eyl 25, 2011 1:51 pm

Her iki yüzünün ve bilhassa kenar yazısının resimlerini gönderirseniz, potansiyel alıcılar kendilerini bildirirler.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mrtbdrm » Pzr Eyl 25, 2011 4:38 pm

evet resim çok önemli bir konu.fotoğraf olmadan karar vermek ve bir fiyat verebilmek çok zor.
'' Kötü para iyi parayı piyasadan kovar-Gresham kanunu''
mrtbdrm
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen VazgectimSenden » Pzr Eyl 25, 2011 6:28 pm

ön ve arkasını scan ettim ama yanının resmini nasıl koyacağımı bilemedim scan de çıkmıyor resim çekeyim dedim 8 megapiksel ile onda da gözükmüyor :)

Resim

Resim
En son VazgectimSenden tarafından Pzr Eyl 25, 2011 7:38 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
VazgectimSenden
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Eyl 25, 2011 6:44 pm

VazgectimSenden yazdı:ön ve arkasını scan ettim ama yanının resmini nasıl koyacağımı bilemedim scan de çıkmıyor resim çekeyim dedim 8 megapiksel ile onda da gözükmüyor :)

Panaromik çekim yapan bir makineyle kolayca çekebilirsiniz. Normal bir makineyle de 4-5-6... parça çekip, fotoları bir prog. ile birleştirebilirsiniz. Piksel büyüklüğünden ziyade titretmeden, net çekim yapmak önemli. Düşük pikselli makinelerle bile düzgün çekim yapılabilir.
Yakın zamanda benzer kondisyondaki bir 1967 TC/ Ters TC 25 Kuruş'un 250 TL'ya satıldığını gördüm (Temmuz 2011).
Daha iyi bir kondisyondakini 2009 veya 2010'da 750 civarına edinmiştim. Ne hikmetse son zamanlarda birdenbire 1967 TC/ Ters TC çok görülmeye başlandı.
------
1968 TC/ Ters TC ise, dişçilik aletleriyle oynanarak yapılmış olarak elime geçmişti!!! Bu tür paralarda ne yazık ki sahtecilik örnekleri çok çıkıyor!
Bilinen bir gerçek 1968 TC/ Ters TC 25 Kuruş, Ankara'da E.T. koleksiyonunda mevcut.
Saygılarımla.

NOT : viewtopic.php?f=19&t=3417 yanda bağlantısını verdiğim başlığı incelerseniz faydalı olabilir...
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen VazgectimSenden » Pzr Eyl 25, 2011 7:17 pm

Gilaay yazdı:Bilinen bir gerçek 1968 TC/ Ters TC 25 Kuruş, Ankara'da E.T. koleksiyonunda mevcut.
Saygılarımla..

ilk önce yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Bende bu paralardan bildiğiniz bir çuval var (genel olarak 25 kuruş, 50 kuruş, 1 TL, 2.5 TL ve 5 TL) ve ben bu erör diye bir şeyi ilk defa rastlantı sonucu duydum ve sadece 1967 25 kuruşta olduğunu biliyordum.

Ancak anladığım kadarı ile 1968 dekilerde de olabiliyor? Bu bilgi doğru mudur?

Bir de başka hangi paralarda var bu tür değer arttırıcı şeyler :)
VazgectimSenden
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Eyl 25, 2011 7:18 pm

VazgectimSenden yazdı:Bu bilgi doğru mudur?

Yanlış bilgi vermek gibi bir adetim yoktur.
VazgectimSenden yazdı:Bir de başka hangi paralarda var bu tür değer arttırıcı şeyler :)

Forumu araştırırsanız bulursunuz.
Saygılarımla...
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen VazgectimSenden » Pzr Eyl 25, 2011 7:23 pm

Gilaay yazdı:
VazgectimSenden yazdı:Bu bilgi doğru mudur?

Yanlış bilgi vermek gibi bir adetim yoktur.
VazgectimSenden yazdı:Bir de başka hangi paralarda var bu tür değer arttırıcı şeyler :)

Forumu araştırırsanız bulursunuz.
Saygılarımla...

Uzak olduğum konular olduğu için teyit etmek amacı ile sordum başka yere çekmeye gerek yoktu.

Evet forumu araştırırım sağolasın.
VazgectimSenden
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen VazgectimSenden » Pzr Eyl 25, 2011 7:32 pm

bu arada ne yazık ki sitede böyle bir erör listesi yok.
VazgectimSenden
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Eyl 26, 2011 12:26 am

Liste yok. Liste var dememiştim zaten. Liste olsaydı bile listede olmayan çok şey olacaktı.
Forumu yeterince araştırırsanız bulursunuz.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Koleksiyon Ürünleri Satan Üyelerimiz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir