HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Pera Mezat 17 Nisan 2011 Müzayedesi

Pera Mezat 17 Nisan 2011 Müzayedesi

Mesajgönderen knunty » Prş Nis 07, 2011 2:10 am

Yeni şirketimiz adına düzenleyeceğimiz ilk müzayedemiz hazır, kataloglar dağıtılmaya başladı. 17 Nisan 2011 tarihinde Armada Otel'de düzenleyeceğimiz müzayedemize tüm dostlarımızı bekliyoruz. Web sitemiz ufak tefek sorunlar nedeniyle henüz hazır değil fakat bir iki gün içinde hazır olacak. Müzeyede kataloglarını Nişantaşı'nda Ganzilis Nümismatik ve Kapalıçarşı'da Hacı Hüsnü Sokak'tan edinebilirsiniz.
--------------------------------------------------
Forumun Çaylağı ve Emektar Moderatörü
knunty
Moderatör
Moderatör

Re: Pera Mezat 17 Nisan 2011 Müzayedesi

Mesajgönderen E.KUŞCU » Prş Nis 07, 2011 11:42 am

İstanbul dışında olanların kataloğu temin etme imkanı var mı üstad ? En azından PDF olarak sunacakmısınız :cry:
E.KUŞCU
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Nis 07, 2011 11:57 am

Sanırım site şurası olacak, henüz hazır değil :
http://www.peramezat.net ( http://www.peramezat.com da olabilir - ikisi de değerli koleksiyoner Sn.M.G. tarafından alınmış )
Yavuz Bey,
Web sitemiz ufak tefek sorunlar nedeniyle henüz hazır değil fakat bir iki gün içinde hazır olacak.
dediğine göre, muhtemelen eskiden olduğu gibi online katalog ve sanal pey verme imkanı (?) sitede yer alacaktır.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen knunty » Sal Nis 12, 2011 12:00 am

Biraz geç de olsa sitemiz hazır http://www.peramezat.com buradan pey vermek isteyenler için özellikle belirtiyorum, site yeni ve bu nedenle bazı teknik sorunlar olabilir. Verdiğiniz pey elimize geçtikten sonra en fazla 24 saat içinde peyin tarafımıza ulaştığına dair bir konfirme maili almalısınız. Bu mail 24 saat içinde size ulaşmadıysa peyleriniz sisteme geçmedi demektir. Bu durumda lütfen bize telefon yoluyla bilgi verin ya da pey vermek için peramezat@gmail.com adresini kullanın.
knunty
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen Gilaay » Sal Nis 12, 2011 1:29 am

Basılı müzayede kataloğu 5-6 gündür elimde. İncelemeyi yeni bitirebildim. Çok güzel parçalar var. Özel olarak ilgilendiğim bazı parçalar da var.
Bir parça var ki, bununla ilgili sizinle müzayededen sonra (önce değil - sonra) görüşebilirim...
Bakalım, fırsat ve imkan yaratabilirsem katılmak isterim... Olmazsa da benim istediğim bazı parçalar için pey verebilecek çok arkadaşım gidecek; dolayısıyla sanal pey vermeme gerek kalmadan bazı parçalara pey verebileceğim gelemezsem dahi...
Şimdiden müzayede hayırlı olsun; dilerim umduğunuzdan iyi geçer; "kolay gelsin" diyorum.
Böyle bir organizasyonu Türkiye şartlarında yapmanın ne kadar zor olduğunu tahmin ediyorum. Sizi ve tüm ekibi tebrik ederim. :clapping:
Katalogda başlangıç fiyatı oldukça düşük tutulmuş parçalar olduğu gibi, gözüme olması gerekenden yüksek başlangıç fiyatlı gibiymiş gibi görünenleri de var.
Basılı katalog içindeki listeleme ve pey sayfası da, sanırım fax ile veya e-posta ile doldurulup yollanabilir.
Siteyi ise henüz incelemedim.
Basılı katalogda şöyle bir bilgi notu var; yanlışsam düzeltin :
Müzayedeye çıkacak emtia hergün saat 10:00 - 20:00 arası aşağıdaki adreste görülebilir.
Hamalbaşı Caddesi, Aydoğanlar Han 4/4 Galatasaray - Beyoğlu - İstanbul

NOT: Size de epeydir uğrayamadım. Kusura bakmayın. İnşallah yakında gelmeye çalışırım.
Benim "yakında" ifadem, 3 vakte kadar da 3 gün mü, 3 hafta mı, 3 ay mı söz veremiyorum.
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Sal Nis 12, 2011 10:24 am

Keşke bu hafta da İstanbul'da olabilseydim... Neredeyse bütün eksiklerim var müzayede de... Fırsat bulduğumda bir liste yapabilirsem, internet üzerinden katılmayı deneyeceğim.

Yavuz Bey geçtiğimiz hafta vakitsizlik nedeniyle yanınıza uğrayamadım, bir daha ki sefere inşallah...
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen knunty » Sal Nis 12, 2011 12:59 pm

Evet, şu an için tahmin ettiğim gibi sitede sorunlar devam ediyor. Pey vermek isteyenlerin bir süre için peramezat@gmail.com adresini kullanmalarını rica ediyorum. Necdet Bey ben genellikle saat 18:00'den sonra Galatasaray'daki ofisimizde oluyorum. Uğrayabilirseniz sevinirim. Mustafa Bey umarım bir dahaki gelişinizde görüşme olanağımız olur. Peylerinizi telefonla da yazdırabilirsiniz, cep numaram sizde olacaktı.
Selamlar;
Yavuz
knunty
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen phletus » Çrş Nis 13, 2011 12:38 am

yavuz bey merhabalar.
az önce bende PDF dosyayı inceledim.
ilgilmi ceken bir cok ürün var.
sabit fiyat yazdığınız ürünleri teklif vermeden hemen satın alabiliyormuyuz ?
iyi çalışmalar
phletus
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen knunty » Çrş Nis 13, 2011 4:35 pm

Ne yazık ki müzayede ürünlerini sadece teklif vererek alabiliyorsunuz.
knunty
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Nis 17, 2011 10:48 am

İki saat ve oniki dakika sonra müzayede başlayacak. Başlığı güncelleyeyim. 8)
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Pzr Nis 17, 2011 6:31 pm

Müzayedeye giremeyenleri kıskandıracak üyelerimizi bekliyorum. Yok mu güzel ürünler alan, gözümüz gönlümüz açılsın...
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Pzr Nis 17, 2011 6:34 pm

Sevgili Mustafa ben gitemedim ama pey vermiştim. Acaba bana kaldımı diye merak ediyorum..
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Pzr Nis 17, 2011 7:24 pm

karabina yazdı:Sevgili Mustafa ben gitemedim ama pey vermiştim. Acaba bana kaldımı diye merak ediyorum..

Ben pey bile veremedim, birdahakine artık...
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Nis 17, 2011 8:30 pm

mustafacihan92 yazdı:Müzayedeye giremeyenleri kıskandıracak üyelerimizi bekliyorum. Yok mu güzel ürünler alan, gözümüz gönlümüz açılsın...

Var, var! :-P Vaktim yok. Sonra paylaşırım.
Kısaca özet geçeyim (Gilaay Haber Ajansı Sunar 8) ):
13:00'de başlayacak müzayede, yarım saat geç başladı; 13:30 civarı... 16:00'ya doğru 15 dk. mola verildi. 19:05'te müzayede bitti.
Aylar sonra Yavuz Bey'i yeniden görmek güzeldi. Keza Sn.Samet Tekin, Ankara'dan bazı arkadaşlar, Bora Bey, Sn. Mehmet Gacıroğlu ile tanıştık vb. ANB'nin son bültenlerinden birinde Boğazlar meselesi ile ilgili güzel bir yazısı olan Nureddin Bey büyüğümüzle karşılaştım... Ankara'dan hatıra paracıların duayenlerinden Vedat Duman Bey ile tanıştık nihayet... Değerli kardeşimiz, arkadaşımız Cem Savaş bir ara geldi, kısa kaldı, peylerini yazdırdı gitti! :mrgreen: Bir ara küçük ve "kuru" bir patlama sesi duyuldu. Ses sistemi çöktü! 15-20 dk. Samet Bey bağırarak, mikrofonsuz idare etti müzayedeyi... :mrgreen: Sonra düzeltildi... :wink: Bazı kağıt paralar ve bir madalya beklenenden çok yüksek rakamlara gitti. Dışarıdan sanal olarak pey veren 216 numaralı arkadaşımız her kimse bazı parçalarda yer yer tozu dumana kattı! :D Genel olarak güzeldi. Umarım müzayedeyi düzenleyenler de tatmin olmuştur; bekledikleri gelirin birazını olsun çıkarmışlardır.
Son not : Bir ara kolum karıncalandı, bayrağımı kaldırmıştım. İndiremedim! :D :lol:
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen E.KUŞCU » Pzt Nis 18, 2011 12:48 am

Azda olsa peylerimi bildirmiştim ama sanalla o anki heyecanı yaşamak arasında çok fark var.Katılma imkanım olsaydı belkide verdiğim peylerin kat kat fazlasını verirdim.Büyük ihtimalle bizim peyler duman altı olmuştur :D

İlgi çekecek çok para vardı ama bence en ilginç olanlar;Reşad'ın 250 ve 500 kuruş gümüş denemeleriyle,5.emisyon 5 lirada ki üzüm yiyen güzellerin orjinal fotoğrafıydı.Alan arkadaş forumdansa umarım fotoğraflarını paylaşır.Lot halindeki 100 kuruşlarda güzeldi.

Bir aksilik çıkmazsa bir sonraki müzayedeye mutlaka geliyorum
E.KUŞCU
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Sonraki

Dön Müzayedeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir