HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Pera Mezat 18 Eylül 2011 Müzayedesi

Pera Mezat 18 Eylül 2011 Müzayedesi

Mesajgönderen knunty » Pzt Eyl 12, 2011 5:54 pm

18 Eylül 2011 düzenleyeceğimiz müzayedemize tüm dostlarımızı bekliyoruz. Detaylı bilgi ve online katalog için : http://www.peramezat.com
--------------------------------------------------
Forumun Çaylağı ve Emektar Moderatörü
knunty
Moderatör
Moderatör

Re: Pera Mezat 18 Eylül 2011 Müzayedesi

Mesajgönderen ardairem » Pzr Eyl 18, 2011 12:58 am

Defalarca denedim ancak üyelik kaydı yapamadım.Bilgileri girip kaydete basınca hiç bir değişiklik olmuyor.Üye olmayınca sanırım pey veremiyoruz. İlgilendiğim bir para vardı.Bu durumda pey veremeyeceğim.
ardairem
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen berkeley » Pzr Eyl 18, 2011 8:53 pm

Bende çok uğraştım beceremedim.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Eyl 18, 2011 10:16 pm

Tanıdığım çok kişi sorunsuzca sanal pey verdi.
Bir arkadaşım da hem önceden sanal pey verdi ve kazandı; hem de bizzat gelerek başka parçalara da pey verdi! :lol:
Sorun çeken forumdaşların, bilgisayar / web tarayıcısı ayarlarında bir uyumsuzluk var galiba.
Güzel bir müzayede oldu. Fatih Bey, Kaan Bey, Ertuğrul Bey ve genç forumdaşlarımızdan Batuhan bir masada oturduk.
Tunç Buyurgan da bir ara bizim masadaydı. Malum konularda fikir teatisinde bulunduk yer yer...
İyi parçalar aldığımı düşünüyorum. Katılım, normaldi. Birinciden az, ikinci müzayededen çoktu diyebilirim üçüncüsü için. Ekim sonu ve Aralık ortaları gene olacak.
Bu şekilde Pera Mezat yılda 5 kez müzayede yapmış olacak...
Müzayede sonrası aklıma takılan, kimsenin pey vermediği bir parçayı da aldım ayrıca... Akabinde 3 saate yakın bazı arkadaşlarla bir yerde çay içip muhabbet ettik.
Benim için en önemli şeyse, çocuğumu götürdüğüm ilk müzayede oluşuydu! :lol:
Neticede ben jeton koleksiyonu yapmıyorum. Çocuğum yapıyor.
"Geleceğim!" diyen ve gelemeyen arkadaşlara da buradan selam olsun.
Müzayedeyi düzenleyenlere buradan da teşekkür ederim... İyi ki varlar..! :clapping:
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Pzt Eyl 19, 2011 5:51 pm

Gilaay yazdı:"Geleceğim!" diyen ve gelemeyen arkadaşlara da buradan selam olsun.

:oops: :wall: :wall: :wall:
Biri de benim sanırım...
Birdaha geleceğim demeyeceğim; illa ki bir terslik oluyor, öyle sessiz sedasız gidip uçak biletimi alacağım yarın öbür gün... 30 ekim için... Hazır olsun elimde.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Eyl 19, 2011 5:53 pm

Müzayedede yer alan bir parçanın satılıp satılmadığı, satıldıysa kaça satıldığı ile ilgili bilgi edinmek isteyenler,
ÖM yoluyla ilgilendikleri ürünün kodunu bildirirse, boş bir zamanımda yanıtlayabilirim.
Biliyorsunuz satılmayan parçalar, iki hafta süreyle aynı şartlarda satın alınabilirler (elbette birisi sizden önce davranmamışsa)...
İlgilendiğiniz parça satılmamışsa, müzayedeyi düzenleyen arkadaşlara, Sn.knunty'ye müracaat edebilirsiniz.
İlgilenenlerin bilgisine.
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Eyl 19, 2011 5:54 pm

mustafacihan92 yazdı:
Gilaay yazdı:"Geleceğim!" diyen ve gelemeyen arkadaşlara da buradan selam olsun.

Biri de benim sanırım...
Birdaha geleceğim demeyeceğim; illa ki bir terslik oluyor, öyle sessiz sedasız gidip uçak biletimi alacağım yarın öbür gün... 30 ekim için... Hazır olsun elimde.

29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayacağım; 30 Ekim'de de sizin Pera Mezat'a gelişinizi (umarım)! :D
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Pzt Eyl 19, 2011 5:59 pm

Gilaay yazdı:
mustafacihan92 yazdı:

Biri de benim sanırım...

29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayacağım; 30 Ekim'de de sizin Pera Mezat'a gelişinizi (umarım)! :D

Birşey alacağımdan değil gelmek isteme sebebim biliyorsunuz. Benim "üstad" olarak nitelendirdiğim sizin gibi bir kaç kişiyle aynı ortamda olabilmek. Kısmet diyorum başka da bişey yok. Çok üzgünüm gerçekten...
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen ardairem » Pzt Eyl 19, 2011 10:21 pm

Gilaay yazdı:Sorun çeken forumdaşların, bilgisayar / web tarayıcısı ayarlarında bir uyumsuzluk var galiba.
:clapping:

İşyerindeki bilgisayardan da denedim ancak olmadı. En iyisi sayın Mustafacihan2 gibi kara alıp canlı katılarak Necdet Bey ve diğer üstadlarla tanışmak.
ardairem
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Eyl 19, 2011 11:17 pm

ardairem yazdı:
Gilaay yazdı:Sorun çeken forumdaşların, bilgisayar / web tarayıcısı ayarlarında bir uyumsuzluk var galiba.
:clapping:

İşyerindeki bilgisayardan da denedim ancak olmadı. En iyisi sayın Mustafacihan2 gibi kara alıp canlı katılarak Necdet Bey ve diğer üstadlarla tanışmak.

Zaten Sn.mustafacihan92 ve Sn.berkeley ile şahsen tanışıyorum.
Müzayede esnasında pek fazla sohbet edebilecek ortam olmaz. O yüzden bazı arkadaşlarla daha sonra başka bir yere gidip çay içtik.
Önceden katalogdan nelere pey vereceğimi işaretlemişimdir. Müzayede başlamadan az önce gidip, pey vermeyi düşündüklerimi yakından görüp nihai kararımı veririm.
Sonrasında... Müzayede başlar! :mrgreen:
Sohbet etmek için ya önceden kararlaştırıp bir yerde toplanmak lazım veya en iyisi dernek üyeleriyle TND, İND gibi yerlerde sohbet etmeli.
Binlerce, onbinlerce vs. TL'lık peyler verecek insanların konsantrasyonunu bozmak, etik olmaz.
----
Sitede bir sorun olduğunu sanmıyorum. Sanal pey veren kişiler de beni destekleyeceklerdir. A, B, C, D, E,... şahıslarında sistem çalışıyorsa fakat Y, Z şahsında çalışmamışsa, mantık,Y ve Z şahıslarının ayarlarında bir sorun olduğu yönündedir; sistemde değil.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen knunty » Sal Eyl 20, 2011 12:06 pm

Ben de pey vererek siteyi test ettim ve bir sorunla karşılaşmadım. Yine de bu tür şikayetleri teknik destek veren arkadaşlarımıza iletiyorum. Site üzerinden pey vermek isteyen ve bir sorunla karşılaşan dostlarımız Pera Mezat mail adresine ya da bana mail atarak peylerini iletebilirler.
Bu arada müzayedemize katılan, ya da katılmak isteyip de son anda gelemeyen tüm dostlarımıza destekleri için çok teşekkür ederim. Ekim sonu ya da Kasım başındaki müzayedemizde buluşmak üzere..
Forumun Çaylağı ve Emektar Moderatörü
knunty
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen candemirkes » Çrş Eyl 21, 2011 5:08 pm

Ankette belki gelirim demişdim gelemedim inş. yenisine gelicem.
netten beceremem diye girmedim.
Ssaygılarla
Bir garip yolcuyum hayat yolunda
Yolunu kaybetmiş perişanım ben
Mecnun misali gurbet ellerde
Ümitsiz sevginin kurbanıyım ben
candemirkes
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Eyl 26, 2011 5:46 pm

Müzayededen edindiğim parçaları forumda paylaşmaya başladım. Şimdilik sadece KKK B.Çekmece 100 birim ile Alüminyum Tünel Jetonlarını koydum. Daha değerli parçaları ileriki günlerde, boş zamanlarımda koyacağım... Başkaca koyduğum jetonların, müzayede ile ilgisi yoktur!
İlgilenenlerin bilgisine...

NOT : Geçenlerde Sn.Ganzilis'te jetonların kaça gittiği ile ilgili soru soran arkadaşlara aklımdan tam doğru bilgi verememiş olabilirim. Kendileri Ö.M. atarlarsa, tuttuğum kayıtlardan ayrıntılı ve doğru bilgi verebilirim.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Müzayedeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir