HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Pera Mezat 30 Ekim Müzayedesi

Pera Mezat 30 Ekim Müzayedesi

Mesajgönderen knunty » Prş Eki 13, 2011 10:35 pm

Pera Mezat 30 Ekim Müzayedesi'nde satışa sunulacak ürünler web sitemizde listelenmiştir. Özellikle kağıt para ve jeton koleksiyonerleri için oldukça nadir parçalar var. Tüm dostlarımızı bekliyoruz.
http://www.peramezat.com
--------------------------------------------------
Forumun Çaylağı ve Emektar Moderatörü
--------------------------------------------------
knunty
Moderatör
Moderatör

Re: Pera Mezat 30 Ekim Müzayedesi

Mesajgönderen Gilaay » Cum Eki 14, 2011 12:27 am

Bir aksilik olmazsa, bizzat katılmaya çalışacağım.
Şimdiden hayırlı olsun müzayedeye parça verenlere, pey vereceklere ve de düzenleyenlere. . .
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen berkeley » Pzr Eki 16, 2011 6:29 pm

Geçen sefer olduğu gibi, üye olamıyorum hem işte(win7) hem evde(xp) denedim.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Eki 16, 2011 6:50 pm

berkeley yazdı:Geçen sefer olduğu gibi, üye olamıyorum hem işte(win7) hem evde(xp) denedim.

Arkadaşlarımdan üye olanlar var. Ne öncekinde veya daha öncekilerde, ne de şimdikinde bir sorunları yok.
Sanırım sizin sistem ayarlarınızda bir sorun var. İş bilgisayarlarında çoklukla ana sunucu / dağıtıcı üzerinde bazı kısıtlamalar ön tanımlı gelir.
Evdeki bilgisayarınızda da I.Explorer'da veya Firewall'unuzda kısıtlamalar var muhtemelen. Bunları Pera Mezat'ın sitesine uygun olarak ayarlarsanız,
sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum. Firefox kullanmıyorsanız, öncelikle onu kullanmanızı öneririm.
Aslında en azından evinizde, Windows'tan tamamen veya isteğe bağlı olarak kısmen, kurtulup,
Pardus gibi özgür bir GNU/Linux dağıtımına geçseniz, farkı hissedeceksiniz.
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen berkeley » Pzr Eki 16, 2011 7:39 pm

Evet kardeşimin firefox lu bilgisayarından üye olabildim, üye oldum bari kendi bilgisayarımdan devam edeyim dedim yine hayat yok. Necdet ağabeyim çok teşekkür ederim, kendi pc me de firefox yükleyeyim artık.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Eki 31, 2011 1:49 am

:clapping: Pera Mezat, hep süregelen kalitesiyle bir müzayedeyi daha tamamladı. Ufak-tefek bazı hatalar dışında (katalogda bazı parçaların yanlış fiyatlandırılması ve sonradan çoğu düzeltilen benzeri şeyler) gayet güzel bir organizasyondu. Pera Mezat ortaklarına, hazırlayanlara, mal verenlere, pey verenlere, alanlara, alamayanlara, bu bağlamda bu oluşuma şu veya bu şekilde katkısı olan herkese teşekkür ederim.
Bence nümismatik dünyada üç şey şart :
- Düzenli yapılan ve güvenilir müzayedeler.
- İyi çalışan bir nümismatik dernek - dernekler - şubeleri; mümkünse nümismatik kulüpler - çevre...
- Kaliteli, ticari kaygıdan ziyade piyasa gerçeklerini yansıtan güncel kataloglar.
Pera Mezat, umarım ileride daha iyi yerlere gelir. Türk Nümismatik Camiası'nın önemli kurumsal kimliklerinden biri olur.
:clapping: :clapping: :clapping:
-------
Not - 1 : İzmir'den bu müzayede için özel olarak gelen Sn. Mustafa Bey'e de ayrıca teşekkür ederim. Müzayede öncesi, müzayede esnasında ve müzayede sonrası değer verdiğim paylaşımlarda bulunduk. Yeni tanıştığımız Hakan Bey'e, değerli bilgileriyle beni aydınlatan Tunç Bey'e, diğer karşılaştığım tanıdıklara, arkadaşlara, büyüklerimize, duayenlerimize, dostlara, ağabey ve kardeşlerimize de teşekkürler...
:D
Not - 2 : Daha önce 18 Aralık 2011 olarak ilan edilen yılın son müzayedesi, bir hafta öne çekilerek 11 Aralık 2011'e alınmış. İlgilenen arkadaşların bilgisine...
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Pzt Eki 31, 2011 12:39 pm

Gerçekten böyle bir ortamda değerli üstadlarla olmak benim için büyük bir onurdu...

Ürünlerin tamamına yakının alıcı bulması ayrı bir güzellikti, bu tarz faaliyetlerin devamlılığı açısından, Yavuz beyin yaptığı jestse benim için ayrıca önemli...

Necdet Bey, işini gücünü bırakıp benimle ilgilendi, gerçekten nümismatik alanda ve diğer konularda çok değerli sohbetler ettik, kısacası çok güzel bir gündü benim için herkese çok teşekkür ederim...
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen efeler1971 » Prş Kas 17, 2011 9:52 am

Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Senede bir gün de İzmir' de olsa harika olur. Ya da siteden canlı yayında izleyebilsek ve katılabilsek. Bunların olabilmesi için koleksiyoner sayısının çok artması lazım sanırım. Göremesek te birilerinin bu işleri yaptığını bilmek harika. Umarım bir gün diğer şehirlerde olan bizler de aynı heyecanı paylaşırız. Açılış fiyatlarına bakınca insan bunun ticari kaygıdan çok bir birliktelik olduğunu da anlıyor. Tekrar teşekkürler.
efeler1971
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen efeler1971 » Prş Kas 17, 2011 9:59 am

Eklemeyi unuttum. Affınıza sığınarak meraktan bir soru sormak istiyoum. Yabancı kağıt paralar neden az sayıda liste edildi? Aralarında çok nadir paralar göremedim. Alıcısı çok mu az acaba?
efeler1971
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Dön Müzayedeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir