HABERLER

Resim


Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

JOAN MİRO İstanbul'da lütfen Kaçırmayın!

JOAN MİRO İstanbul'da lütfen Kaçırmayın!

Mesajgönderen imren » Sal May 20, 2008 1:53 am

Modern sanatın önemli temsilcilerinden biri olan Miro'nun; dünyaya ,mekana,nesnelere ve biçimlere farklı bir bakış açısı vardır.Onun resimlerine bakan bir kişi,dünyayı; mercekleri mizah ve hayal gücü olan Miro-mikroskobu'ndan seyretmiş olur.Artık gerçek dünyada göremediği, farkına varamadığı başka bir dünyanın sırlarına adım atmıştır.

Resimlerinde ve her tür sanatsal üretiminde böylesine farklı bir dünya yaratmayı başaran Miro 20 Nisan 1893 günü Barselona'da dünyaya gelmiş 25 Aralık 1983 günü Palma-Mayorka'da da ölmüştür. Kişiliğindeki Katalan özellikler her zaman belirgin olmuştur.Sanatçı ''Biz Katalanlar eğer havaya sıçranmak istenirse ayakların yere sağlam basılması gerektiğini düşünürüz.'' derken de Katalan kimliğini vurgulamaktadır.

Döneminin gerçek üstücü şairleriyle yakın arkadaş olan kendisinin de resimlerini resimsi-şiir (picto-poetry) olarak tanımladığı eserlerini (resim-baskı-heykel ve seramik) görmek için İspanya'ya ya da Fransa'ya gitmeniz gerekmiyor, o sizin için İstanbul'a geldi. Beyoğlu'ndaki Pera Müzesine uğramanız yeterli.
31 Ağustos 2008 e kadar açık olan sergiyi gezdikten sonra, ikinci kattaki sürekli sergi (Pera Müzesi koleksiyonu); İmparatorluktan portreler (Osmanlı), ayrıca yerleştirme işlemi bitmiş ise birinci katta Osmanlı ağırlık ölçü aletleri koleksiyonunu ve Kütahya Seramikleri ve çinileri koleksiyonunu da görebilirsiniz.
Miro'nun bir kaç resmini ekliyorum, beğenmenizi ümit ediyorum !'
imren
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında
 
Mesajlar: 37
Kayıt: Pzr Kas 04, 2007 3:43 am
Konum: Ankara

Dön Sergiler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron