HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Atatürk'ün Doğumunun 100. Yılı (Bir Lira, Altın)

Atatürk'ün Doğumunun 100. Yılı (Bir Lira, Altın)

Mesajgönderen tolgaceng » Çrş Oca 25, 2017 10:41 pm

Eklentiler
ataturk-100yil-altin-a.jpg
ataturk-100yil-altin-b.jpg
tolgaceng
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: Atatürk'ün Doğumunun 100. Yılı (Bir Lira, Altın)

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 26, 2017 5:27 am

Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Prş Oca 26, 2017 7:44 am

Merhabalar,
Yazınızı okudum. Benim, bu paraların bakır ve nikel baskıları olduğundan haberim bile yoktu, o yüzden yardımcı olamayacağım.
Kolay gelsin.
tolgaceng
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 26, 2017 9:12 am

O yazıyı yazalı altı yıl olmuş Sn. tolgaceng. Hala BİR LİRA'nın deneme Nikel baskısını arıyorum.
Altın ve Gümüş olarak YARIM ve BİR LİRA koleksiyonumda mevcut. Bu ikisinin Bakır denemesi de mevcut; keza, YARIM LİRA'nın Nikel denemesi de mevcut.
Mantıken olması gereken BİR LİRA Nikel denemesi ise ortalarda yok. Altı yıldır arıyorum.
Elinde olan varsa veya bilgisi olan varsa lütfen buraya yazsın veya Sn. Kaan Uslu ile benim adıma temasa geçsin.

_ Necdet
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir