HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Darphane'den yeni bir sürpriz!

Darphane'den yeni bir sürpriz!

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Eki 02, 2011 3:40 pm

11 Mayıs 2011'den beri hatıra para çıkartmayan Darphane'den bir sürpriz daha!
30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde baktığımda bir değişiklik olmayan sitedeki "Satıştaki Hatıra Para ve Madalyonlar"
bölümünde üç yeni hatıra paranın 20 Eylül 2011'den itibaren satışa verildiği görülüyor bugün baktığımda!
Darphane'ye kayıtlı koleksiyoner olarak verdiğim e-posta adresimde de bir bilgilendirme iletisi yok.
Ne olur, ne olmaz deyip sitedeki ekran görüntüsünü buraya koyayım:
http://www.darphane.gov.tr/tr/products.php?parent_id=197&content_id=198
2Ekim2011Darphane-SatistakiHPveMd.jpg

2012'ye girmek üzereyken, hala 2010 tedavül setini, hatta 2011 tedavül setini beklerken, geçen senenin ve bu senenin
programında olan fakat bir türlü çıkarılmayan bir çok hatıra parayı beklerken, bu üç hatıra para gerçekten sürpriz oldu!
Yarın, bu sürprizi yapanlara, sürpriz bir ziyaret yapıp, eğer sitede belirtildiği gibi satıştalar ise edineceğim! :oops: :cry: :x
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Darphane'den yeni bir sürpriz!

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 04, 2011 8:52 am

Bilhassa hamsi formatındakileri hamsi tutkunları kaçırmasın! Sertifikaları da ayrı bir alem...
Hicaz Demiryolu / Medine İstasyonu da ilginç bir para. Haritalı kısımda ara istasyonlar da verilmiş ismen. :D
deuxhamsieinhidjaz.JPG
deuxhamsieinhidjaz.JPG (18.1 KiB) 2542 kere görüntülendi
hamsis.JPG
hicazsertifikas.JPG

Ayrıntılar Darphane sitesinde... Şu an için Gümüş olanlar 95, Bronz ise 20 TL.
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen proodos » Prş Eki 06, 2011 1:09 am

Resimler-güzel-sayın-Gilaay,merak-ediyordum-ben-de-bunları...33-ü-gördüm-de-aklıma-geldi,küçük-numaralılar-değerli-olurmu...İlk-10-adedi-darphanede-kalıyormuş-sertifikaların,geriye-kalanlardan-ne-kadarı-değerli-olur,merak-ettim... :?:
proodos
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Gilaay » Prş Eki 06, 2011 7:27 am

İlk 10 adedinin Darphane'de kalması gibi bir durum yok. Darphane, keyfine göre uygulama yapar.
Bazen öyle olur, bazen böyle..! Elimde 0001 sertifikalı çok para var. Çoğu kez, önce davranan düşük rakamı kapar.
Bazen protokole falan ayrılır X sayıda para...
Düşük numaralı sertifika meselesi daha önce forumda çeşitli başlıklarda gündeme gelmişti.
Aratır, eski yazıları okursanız, yararlı olur. Yeniden aynı şeyleri söylemek insanları sıkıyor bir noktadan sonra.
Saygılarımla.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen proodos » Prş Eki 06, 2011 11:29 pm

Bu-cevaptan-sonra-asla-muhatabım-değilsiniz-böyle-bir-şey-beklemiyordum-sizden.Herkesi-iyice-anlıyorum,ayrıca-forumda-sizden-çook-daha-eskiyimdir,bilmenizi-istiyorum.Bilen-bilir-beni.
Diğer-forumdaşlara-mesajımdır:Darphane'deki-görevli-bana-10-adedinin-darphanede-saklı-kaldığını-söylemişti,alanlar-bir-şekilde-almıştır.
Milletin-neden-forumdan-bezdiği-belli...
proodos
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Gilaay » Cum Eki 07, 2011 4:00 am

proodos yazdı:Bu-cevaptan-sonra-asla-muhatabım-değilsiniz-böyle-bir-şey-beklemiyordum-sizden.Herkesi-iyice-anlıyorum,ayrıca-forumda-sizden-çook-daha-eskiyimdir,bilmenizi-istiyorum.Bilen-bilir-beni.
Diğer-forumdaşlara-mesajımdır:Darphane'deki-görevli-bana-10-adedinin-darphanede-saklı-kaldığını-söylemişti,alanlar-bir-şekilde-almıştır.
Milletin-neden-forumdan-bezdiği-belli...

Yazdıklarınızdan bir şey anlayamadım. Neden sözcüklerin arasına çizgi koyduğunuzu anlayamadığım gibi.
Verdiklerim doğru bilgidir. Size oradaki bir görevlinin ne dediğini bilemem fakat yanlış bilgi edindiğiniz kesin.
Provakatif iletilerinizi özelimden sürdürmenizde yarar var!
Buyrunuz bundan sonra ilk çıkacak hatıra parada hemen bana özelimden yazın
ve koleksiyon servisine sizi götüreyim; en doğru bilgileri oradan yüzyüze yetkililerden alırsınız!
Milleti bilemem, forumda ne kadar eski olduğunuzu da! Ben 6 yıldır takip ediyor ve 1.5 küsür seneyi aşkındır da yazıyorum.

- Necdet -
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cum Eki 07, 2011 9:40 am

Bu ne ki şimdi böyle? Biri sizi işletiyor mu nedir Sn. Gilaay?

Neyse, ben henüz alamadım bu paraları, bakalım bir ara alacağım, şöyle fiyatı falan bir yükselsin o zaman alırım artık... Yinede resimlerini görmek iyi oldu. Teşekkür ederim.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir