HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Bin Yılın Türkleri...

Bin Yılın Türkleri...

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cum Eki 07, 2011 10:29 am

Bu üç seti çok tamamlamak yordu beni biraz ama, sonunda tamamladım, paylaşılacak bir şey değil ama, benim için anlamlı bir set...
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Re: Bin Yılın Türkleri...

Mesajgönderen Gilaay » Cum Eki 07, 2011 10:59 am

Hayırlı olsun.
Yanlış anımsamıyorsam setlerdeki (I. set) paralar aynı sadece madalyonlarda fark var. Biri altın biri gümüş değil mi?
Geçenlerde iki sene evvel tamamlarken aldığım fiyatın yarısına yakın, bir yerde gördüm. Elimde mevcut diye almadım.
Yoksa onu siz mi aldınız?
Tebrikler. :clapping:
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cum Eki 07, 2011 1:29 pm

Gilaay yazdı:Yanlış anımsamıyorsam setlerdeki (I. set) paralar aynı sadece madalyonlarda fark var. Biri altın biri gümüş değil mi?

Doğru biri gümüş biri altın, Altın olan seti dün gittigidiyordan aldım, sizin gördüğünüz olduğunu sanmıyorum, 3-4 kişi görüntülemişti ilanı ben aldığımda.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cum Eki 07, 2011 1:32 pm

GG'dakiydi benim dediğim de. Satıcı "o" ile başlayan arkadaştı sanırım. İyi bir rakama aldınız.
Geçmişte kendisinden bazı şeyler almıştım. Tekrar hayırlı olsun diyeyim...
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cum Eki 07, 2011 1:37 pm

İyi ki almadınız o halde, teşekkür ederim :), yabancıya gitmedi en azından.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir