HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

1962 DARPHANE PARA SETİ

1962 DARPHANE PARA SETİ

Mesajgönderen sansiro1907 » Cum Oca 27, 2012 1:38 am

1962 DARPHANE PARA SETİ NADİR STANDART VERSİYONUDUR
13:00-05:30 ARASI ARAYABİLİRSİNİZ 0553 239 36 37
sansiro1907
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: 1962 DARPHANE PARA SETİ

Mesajgönderen Gilaay » Cum Oca 27, 2012 5:25 am

Darphane tedavül paraları setlerinden olan setinizi neden "Hatıra Paraları" bölümüne koyduğunuzu anlayamadım.
Bu setteki paralar hatıra paraları değil ki; tedavül paraları...
Paylaşım yapacaksanız "Madeni Türkiye Cumhuriyeti Paraları" bölümüne, satış yapacaksanız "Alım - Satım" bölümüne koymanız daha uygun olurdu.
Forum, bir arşiv niteliği taşıdığından, şimdi veya gelecekte, tedavül setinizle ilgilenenlerin bulması ve size ulaşması da, doğru yere açılmış bir başlıkla daha kolay olurdu.
Belki bir fiyat kriteri olamaz ama bu set bende de mevcut; geçen sene iki adet olarak, kısa zaman aralıklarıyla, birini 400, birini 420 US$ civarına almıştım.
Saygılarımla...
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen sansiro1907 » Cum Oca 27, 2012 6:14 am

Pardon sitenin acemisiydim.O yüzden yanlış yere açmışım.400 dolara almanız bence çok iyi.Bence çok daha değerlidir bu setler.Saygılar.
sansiro1907
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Cum Oca 27, 2012 6:41 am

Sorun değil. Foruma hoşgeldiniz.
Ben aldığım zaman kur 1.5 civarıydı. Hem oradan bir değer artışı oluştu hem de aradan bir zaman geçti ve nisbeten ucuza aldığımı da kabul ediyorum.
Şimdi çok daha yüksek rakamlarda olmalı. Yanılmıyorsam yakın zamanlardaki mezatlarda 1500 TL civarı + komisyona + vergiye gitmişti. Bir de değişik bir tip daha var 1962 setlerinde. O biraz daha nadirce, muhtemelen biliyorsunuzdur.
Setinizin, onu gerçekten arayan, isteyen birisine ulaşması dileğiyle...
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir