HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Yeni hatıra paralar

Re: Yeni hatıra paralar

Mesajgönderen Gilaay » Prş May 30, 2013 1:19 am

sergülent yazdı:
Gilaay yazdı:@sergülent,

Siz daha Darphane sitesinde ilan edilmeden malum paradan 27 Mayıs günü aldığınıza göre, ya tesadüfen aldınız ya da bir tanıdığınız vardı ve haber alıp, gidip aldınız galiba. Sarı zarflı gönderim şekillerini falan ben bilmiyorum. Darphane'den paraları hep kendim veya ben meşgulsem bir yakınım gidip almıştır.

.... :D cevap E şıkkı hiç biri...
pazartesi sabahı tesadüfen erken saatlerde darphanenin sitesini ziyaret ettim saat sabah 9 - 9,5 civarlarıydı sanırım..
dolmabahçe saat kulesi hemen gözüme ilişti.. . saat kuleleri serisini biriktirdigim için hemen incelemeye aldım..satış fiyatı 100 TL olarak görünüyordu..darphaneyi aradım görevli arkadaşa bu paranın daha önce cıkarıldıgını fiyatının neden şimdi 100 TL olarak satışa sunuldugunu sordum.... görevli arkadaş fiyatta yanlışlık oldugunu ...hatta kalmamı sorup gelecegini söyledi.. o ana kadar paranın satış fiyatı 100 TL idi..bir süre sonra fiyatının 55 TL oldugunu sitede düzeltilecegini söyledi.. bende 1 adet sipariş verdim... ertesi günü siparişim kargoyla geldi.. sertifika numarası 20.... salı günü tekrar bir sipariş verdim bugün elime geçti..sertifika numarası 24.......yukarıda yanılmıyorsam bir arkadaş dün bir mesaj yazmıştı şimdi bu paradan almaya kalksanız
en erken sertifika numarası 33 olur diye..? benim satın almış oldugum sertifika numarası neden 24...bunu anlamadım..açıklarsanız sevinirim..

teşekkür ederim.. :D
33 değil, 44. O "bir arkadaş" dediğiniz kişi benim!!! Siz, daha önce almışsınız; kayıtlara geçmiş, ben, benden sonra alacak kişilerin sertifika numarasının o an için kaç olabileceğini yazdım. Pazartesi değil, Salı aldım. Daha ne söyleyeyim? Ama sertifika numaram sizinkinden küçük, çünkü ayrılmıştı...
Yazılanları dikkatli okuyunuz. Pazartesi baktığımda, belirli bir zamanda sitede bir değişiklik yoktu. Belki siz gördüğünüzde, sitede güncelleme denemesi yapıyorlardı, sonradan kaldırıldı vs... Benim ilk gördüğüm değişikliğin ekran görüntüsü buraya konuldu... Toplamda 3 farklı ekran görüntüsü koydum buraya, demek 3'ten fazla değişiklik yapılmış sizin ifadelerinizden anlaşıldığı kadarıyla.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen osbasimer » Prş May 30, 2013 2:56 pm

Dün sipariş vermiştim ve bugün elime geçti. Sertifika numarası 61 olmuş. 1 ayda bitecek gibi gözüküyor.
osbasimer
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Prş May 30, 2013 3:51 pm

osbasimer yazdı:Dün sipariş vermiştim ve bugün elime geçti. Sertifika numarası 61 olmuş. 1 ayda bitecek gibi gözüküyor.

Bilgi için çok teşekkür ederim. :clapping: Dün 60'lı rakamlardaysa, bugün 80'lerde ve yarın 100 civarında olabilir gibi geliyor... Eğer böyleyse, bir haftada 100 adet ortalama satıştan, 5 haftada falan biter. Diyelim, ilk zamanlardaki satış hızı zaman içinde azaldı ve haftada 50 civarı satılıyor; o zaman da 2-3 ayda biter ki, gene de 6 aylık sürenin çok altında kalır. Arada birisi girip toplu alım yapmazsa elbette. :mrgreen: Neticede, 500'lük max. tirajın hepsi satılacak gibi duruyor süre dolmadan.
Paradan alan ve forumumuza üye olan her koleksiyoner sizin gibi bilgi verse, böyle konulardaki tahminlerimiz daha sağlıklı olur; bilgi, paylaşıldıkça anlam kazanır.
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen cihankarabas » Prş May 30, 2013 9:28 pm

dolmabahçe saat kulesinden 11 adet aldım facebook üzerinden ilgili arkadaşlarla irtibata geçmem üzerine tahminlerimce 100 taneden fazla satılmasına neden oldum darphane satışı bugun itibari ile durdurduğunu vede kişi başına en fazla bi adet verileceği bilgisini verdi... bendeki 11 adette 36 numaradan başlamakta... gelecekte koleksiyonumda eksik olan paraların takasında kullanmak için bence gayet yerinde bi yatırım oldu ve alabildiğim kadar almayada devam edecem... darphanedeki bayan arkadaslarla telefonda konuştum 50 adet 100 adet hatta 400 adet almak isteyen kişiler olmuş bugun eniştemden rica ettim darphaneye ugrayıp bi 5 tane alırmısın diye oda gitti ama müdürümüzden gelecek emre kadar paranın satışı durduruldu denmiş ve 1 adet bile vermemişler...

paranın ilk satışa sunulanından farklı olarak 2011 tarihli yada 2013 tarihli olmayıpta 2012 tarihli oluşu tamamen bence darphanenin içerisindeki eror yaratmaya çalışan kişilerden kaynaklı oldu... paranın arkası izmir saat kulesi ile bire bir aynı ilk dolmabahçeyle alakası yok paranın ön yüzü dolmabahçe arka yüzü izmir saat kulesi olarak basılıp bi eror yaratılmak istenmişse vede yetkili kişiler tarafından bu durum tespit edildiyse tamamen bu durumu örtbas etmek için satışa sunulmuş 500 adet olabilir diye düşünüyorum... belkide çok art niyetli düşünüyorum bilemiyorum :)

son olarak sertifikanın arkasında satılacak adet 500 olarak belirtilmiş artısı falan yok hiç zannetmiyorum ki yoğun istek üzerine bi kaç yüz adet daha bassinlar...
cihankarabas
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen proodos » Prş May 30, 2013 10:15 pm

Sn. Cihankarabas, bahsettiğiniz satış durdurma ve kişi başı 1 adet uygulaması hangi gün için sözkonusu acaba, tam teyit edemediğim için bir yorum yapamıyorum ama bu uygulama bugün yani 30/V/2013 tarihinde mi yoksa 29/V/2013 tarihinde mi başladı?
proodos
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Gilaay » Cum May 31, 2013 8:17 am

400 adet almaya çalışan birini tanıyorum. Biraz önce gördüm, dün gece attığı e-postasında yazmış. Cevaben, "Geçmiş olsun." dedim. :lol:
En iyisi Darphane bundan sonra kayıtlı koleksiyonerlerin aktif olanlarından ön sipariş alsın para basmadan ve bunun %10-20 fazlasını da yeni koleksiyoner adayları için bassın. Tüm hatıra paraları da kontenjanlı olsun. Kayıtlı olanların, zaten aldıklarında kayıtlarına işleniyor; akraba ve tanıdıklarına fazladan aldıranlar dışında! Onlar da kimlerle bağlantılıysa, saptanıp ayıklansın. "Para tüccarları" devreden çıksın! Koleksiyonerden koleksiyonere ikinci el satışlar olsun ve onlar da resmi koleksiyonerlerdeki gibi kayda geçsin. :lol:
Aktif koleksiyoner 2000 civarı; kayıtlı 7000 küsürlerde bildiğim kadarıyla. O 2000 kişinin de tüm paralardan aldıklarını sanmıyorum; belki 300-500'ü en fazla öyledir, "en aktif" olanlardır... İlerideki manipülasyonların (-spekülasyon diyemem, "spekülasyon" lafı masum kalıyor!-) önüne geçmek için bir çare düşündüm sadece. Üst düzeyde bir yetkiliyle görüşebilirsem bu yakınlarda, öneri olarak kendisine sunacağım. Programa uyulsa, paralar zamanında basılsa, farz-ı mahal, 2-3 ay önce ederi toplansa, basımdan sonra tek tek ön sipariş verenlerin paraları her bir koleksiyonere birer veya ikişer adet, istisnai hallerde (T/D olabilir nadiren) ikişer-dörder adet en fazla olarak teslim edilse...
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen sergülent » Cum May 31, 2013 9:25 am

Gilaay yazdı:400 adet almaya çalışan birini tanıyorum. Biraz önce gördüm, dün gece attığı e-postasında yazmış. Cevaben, "Geçmiş olsun." dedim. :lol:
En iyisi Darphane bundan sonra kayıtlı koleksiyonerlerin aktif olanlarından ön sipariş alsın para basmadan ve bunun %10-20 fazlasını da yeni koleksiyoner adayları için bassın. Tüm hatıra paraları da kontenjanlı olsun. Kayıtlı olanların, zaten aldıklarında kayıtlarına işleniyor; akraba ve tanıdıklarına fazladan aldıranlar dışında! Onlar da kimlerle bağlantılıysa, saptanıp ayıklansın. "Para tüccarları" devreden çıksın! Koleksiyonerden koleksiyonere ikinci el satışlar olsun ve onlar da resmi koleksiyonerlerdeki gibi kayda geçsin. :lol:
Aktif koleksiyoner 2000 civarı; kayıtlı 7000 küsürlerde bildiğim kadarıyla. O 2000 kişinin de tüm paralardan aldıklarını sanmıyorum; belki 300-500'ü en fazla öyledir, "en aktif" olanlardır... İlerideki manipülasyonların (-spekülasyon diyemem, "spekülasyon" lafı masum kalıyor!-) önüne geçmek için bir çare düşündüm sadece. Üst düzeyde bir yetkiliyle görüşebilirsem bu yakınlarda, öneri olarak kendisine sunacağım. Programa uyulsa, paralar zamanında basılsa, farz-ı mahal, 2-3 ay önce ederi toplansa, basımdan sonra tek tek ön sipariş verenlerin paraları her bir koleksiyonere birer veya ikişer adet, istisnai hallerde (T/D olabilir nadiren) ikişer-dörder adet en fazla olarak teslim edilse...

:D Darphane hepimizin hizmetinde olan bir kamu kuruluşudur.. ve nihayetinde darphanede bir ticarethanedir.. yani ticaret yapması kazanç saglaması gerekiyor...darphaneyi sadece kolleksiyonerlerin hizmetinde olması gereken bir kurum gibi görmek bence yanlış...keşke para tüccarları darphanenin satışa sunmuş oldugu hatıra paralarda daha agresif olsalar..kolleksiyonerler zaten kayıtlı oldukları için herhangi bir magduriyete ugramadan diledikleri zaman satın alabiliyorlar..
para tüccarları kolleksiyonerligin gelişmesinde en büyük kaynaktır...
sakın yanlış anlaşılmasın kolleksiyonerlik tabiiki çok zevkli ,zahmetli ,özen isteyen,takip gerektiren,insan begenisini üst seviyelere taşıyan,ruhsal bir tatmin aracıdır,begenmek ve begenilmek duygusunun tatmini,, ama herkes bu düşüncede olmayabilir,yani arkadaşlar bu piyasaya ne kadar büyük para girer ve piyasayı hareketlendirmeye başlarsa siz degerli kolleksiyonerler için çok daha iyi olur..nerede hareket orada bereket... :D .. hepinize saygılar sunuyorum..
Ya oldugun gibi görün
Ya göründügün gibi ol
sergülent
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Cum May 31, 2013 10:02 am

sergülent yazdı: :D Darphane hepimizin hizmetinde olan bir kamu kuruluşudur.. ve nihayetinde darphanede bir ticarethanedir.. yani ticaret yapması kazanç saglaması gerekiyor...darphaneyi sadece kolleksiyonerlerin hizmetinde olması gereken bir kurum gibi görmek bence yanlış...keşke para tüccarları darphanenin satışa sunmuş oldugu hatıra paralarda daha agresif olsalar..kolleksiyonerler zaten kayıtlı oldukları için herhangi bir magduriyete ugramadan diledikleri zaman satın alabiliyorlar..
sakın yanlış anlaşılmasın kolleksiyonerlik tabiiki çok zevkli ,zahmetli ,özen isteyen,takip gerektiren,insan begenisini üst seviyelere taşıyan,ruhsal bir tatmin aracıdır,begenmek ve begenilmek duygusunun tatmini,, ama herkes bu düşüncede olmayabilir,yani arkadaşlar bu piyasaya ne kadar büyük para girer ve piyasayı hareketlendirmeye başlarsa siz degerli kolleksiyonerler için çok daha iyi olur..nerede hareket orada bereket... :D .. hepinize saygılar sunuyorum..

Darphane'nin "koleksiyoner servisi" var. Hatıra paralar da koleksiyonerler için basılıyor. Tüccarlar için değil. Hatıra para tüccarları için bir servis yok... Darphane, koleksiyonerlere satış yaparak, senyorajını koyar ve zaten ticaretini yapar. Kuyumculardan, sarraflardan külçe üzerinde altın kesintisi yaparak, hatıra paralardan elde ettiği karın belki 1000 mislini kazanıyor. Kayıtlı koleksiyonerlerin mağdur olmayacağını da nereden çıkardınız? Bakınız, şimdi 2000 aktif koleksiyonerin herbiri bir adet malum paradan almaya kalksa, 500 adet max. baskı para ortada olduğuna göre, kalanlar ne yapacak? Geçmişte de kayıtlı koleksiyonerlerin mağdur olduğu çok durum olmuştur. Şimdi tek tek örnek vermek istemiyorum ama bir kısmını forumdan da bulabilirsiniz bunların... Ben koleksiyonerim ve işini etik boyutlarda yapan hiçbir esnafa da karşı değilim ancak iş, bırakın etik boyutu, spekülasyonu da aşmış, manipülasyona dönmüş vaziyettedir. Bunun farkına ya varamadınız, ya da varmak istemiyorsunuz anlaşılan. :D Malum paradaki örnek teşkil eden durumu değil sadece, genel olarak yazıyorum. Ayrıca Darphane çalışanları da çok iyi denetlenmeli. Buraya yazmak istemediğim bazılarınızın bildiği, bazılarınızın bilmediği çokça olumsuz vakalarla ilgili duyumlar var... Bundan başka, Darphane'nin en önemli vazifesi, madeni paraları basmaktır. Çipli pasaport, kimlik, özel resmi evrak, sipariş üzerine Devlet veya özel sektör için madalya-nişan-madalyon-şilt vb. de cabası. Darphane hakkındaki bilgileri, kafamızdan değil, ilgili yasa ve yönetmeliklerden ve de kendi sitesinden öğreniyoruz. :mrgreen:
Normal, etik, bu işlerin piri, duayeni para tüccarları esnafı ile hatıra paralar üzerinden manipülasyon yapıp koleksiyonerleri canından bezdiren sözde para tüccarlarını karıştırmayınız. Mesela, benim imkanlarım müsait; isteseydim yasaklanmadan 500 adet malum paradan alırdım. Alt tarafı 27.500 TL tutuyordu 55 TL'den. Eeee sonra? Ayıp denen bir şey var. Biz koleksiyonunu yaptığımız ürünlerin değerini muhafaza etmesini, hatta artırmasını elbette isteriz ama etik olmayan, haram yollardan 3'e alıp 333'e satarak kul hakkı yiyerek değil! Bilmem anlatabildim mi? :mrgreen:
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen sergülent » Cum May 31, 2013 7:45 pm

Gilaay yazdı:
sergülent yazdı: :D Darphane hepimizin hizmetinde olan bir kamu kuruluşudur.. ve nihayetinde darphanede bir ticarethanedir.. yani ticaret yapması kazanç saglaması gerekiyor...darphaneyi sadece kolleksiyonerlerin hizmetinde olması gereken bir kurum gibi görmek bence yanlış...keşke para tüccarları darphanenin satışa sunmuş oldugu hatıra paralarda daha agresif olsalar..kolleksiyonerler zaten kayıtlı oldukları için herhangi bir magduriyete ugramadan diledikleri zaman satın alabiliyorlar..

Darphane'nin "koleksiyoner servisi" var. Hatıra paralar da koleksiyonerler için basılıyor. Tüccarlar için değil. Hatıra para tüccarları için bir servis yok... Darphane, koleksiyonerlere satış yaparak, senyorajını koyar ve zaten ticaretini yapar. Kuyumculardan, sarraflardan külçe üzerinde altın kesintisi yaparak, hatıra paralardan elde ettiği karın belki 1000 mislini kazanıyor. Kayıtlı koleksiyonerlerin mağdur olmayacağını da nereden çıkardınız? Bakınız, şimdi 2000 aktif koleksiyonerin herbiri bir adet malum paradan almaya kalksa, 500 adet max. baskı para ortada olduğuna göre, kalanlar ne yapacak? Geçmişte de kayıtlı koleksiyonerlerin mağdur olduğu çok durum olmuştur. Şimdi tek tek örnek vermek istemiyorum ama bir kısmını forumdan da bulabilirsiniz bunların... Ben koleksiyonerim ve işini etik boyutlarda yapan hiçbir esnafa da karşı değilim ancak iş, bırakın etik boyutu, spekülasyonu da aşmış, manipülasyona dönmüş vaziyettedir. Bunun farkına ya varamadınız, ya da varmak istemiyorsunuz anlaşılan. :D Malum paradaki örnek teşkil eden durumu değil sadece, genel olarak yazıyorum. Ayrıca Darphane çalışanları da çok iyi denetlenmeli. Buraya yazmak istemediğim bazılarınızın bildiği, bazılarınızın bilmediği çokça olumsuz vakalarla ilgili duyumlar var... Bundan başka, Darphane'nin en önemli vazifesi, madeni paraları basmaktır. Çipli pasaport, kimlik, özel resmi evrak, sipariş üzerine Devlet veya özel sektör için madalya-nişan-madalyon-şilt vb. de cabası. Darphane hakkındaki bilgileri, kafamızdan değil, ilgili yasa ve yönetmeliklerden ve de kendi sitesinden öğreniyoruz. :mrgreen:
Normal, etik, bu işlerin piri, duayeni para tüccarları esnafı ile hatıra paralar üzerinden manipülasyon yapıp koleksiyonerleri canından bezdiren sözde para tüccarlarını karıştırmayınız. Mesela, benim imkanlarım müsait; isteseydim yasaklanmadan 500 adet malum paradan alırdım. Alt tarafı 27.500 TL tutuyordu 55 TL'den. Eeee sonra? Ayıp denen bir şey var. Biz koleksiyonunu yaptığımız ürünlerin değerini muhafaza etmesini, hatta artırmasını elbette isteriz ama etik olmayan, haram yollardan 3'e alıp 333'e satarak kul hakkı yiyerek değil! Bilmem anlatabildim mi? :mrgreen:

.....malum paraların hepsini satın almak kul hakkı yemek degildir...paraların hepsini satın almak sizin risklerini göze alarak yaptıgınız bir yatırım biçimi, ticaret şeklidir..paraların hepsini satın almak gibi bir fikrinizin pratik hayatta bir geçerliligi olacagını düşünmüyorum,, bu şekildeki bir davranışta önce kendi gurubunuz yani diger kolleksiyonerler tarafından tepki görebilirsiniz...yani elinizde para darphaneye gidip bütün paraları satın almak istiyorum demeniz herhalde darphane tarafındanda geri çevrilecektir...ama siz dersinizki yok ben kafaya taktım :D bu paraların hepsine dolaylı dolaysız sahip olacagım elde edecegim bu gayretli çalışmanız takdire şayandır,kolleksiyonerlik tarihine adınızı altın harflerle.yazdırabilirsiniz
:D malum paralar üzerindeki bu fikir çeşitliligi herhalde bu paraların degerini çok hızlı bir biçimde arttıracak gibi görünüyor
nasip olursa önümüzdeki hafta 1 adet daha almayı düşünüyorum ... sertifika numaralarım 20 ve 24 şu an elimde 2 adet var
temennim önümüzdeki hafta sonuna kadar bu paraların tükenmesi ve benimde darphaneden eli boş dönmem, :D
Ya oldugun gibi görün
Ya göründügün gibi ol
sergülent
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Cum May 31, 2013 8:34 pm

sergülent yazdı:
.....malum paraların hepsini satın almak kul hakkı yemek degildir...paraların hepsini satın almak sizin risklerini göze alarak yaptıgınız bir yatırım biçimi, ticaret şeklidir..

Hem de öyle bir kul hakkı yemektir ki..! Manipülasyonun daniskasıdır.
Ben doğru bildiğimi söylerim; kimseye yıkama yağlama çekmeye ihtiyacım yok çok şükür. Kimsenin gözünde yücelmeye vb. de asla ihtiyacım yok. Varsın, bazı kompleksli şahıslar veya foyalarını ortaya döktüğüm tipler bana gıcık olsunlar, varsın şimdiki gibi yeni koleksiyoner adaylarını kazıklamaya devam etsinler!
Her koyun, kendi bacağından asılır. Suç olan bir şey de, belgeleriyle ortaya çıktığı zaman cezasız kalamaz. :-P
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen busbey78 » Cmt Haz 01, 2013 5:03 pm

Merhabalar rica etsem elinde fazla Dolmabahçe Saat Kulesi Hatıra Parası olan arkadasimiz bana gonderebilirmi..??Mesajlarinizi bekliyorum.. :clapping:
busbey78
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen fkeles » Prş Haz 20, 2013 11:33 pm

Dolmabahçe Saat Kulesi H.P. sından sonra darphanenin resmi sitesine göre bugün 2 yeni hatıra para daha satışa çıkmış.
yeni_hatira_paralar_20130620.JPG

2013 Mersin XVII. Akdeniz Oyunları H.P. ları gümüş ve bronz olmak üzere ikisinin de çok ilginç bir tasarımı var, ilk bakışta parayı parayı köşeli zannettim :D
17.Akdeniz-AG-HP.JPG

17.Akdeniz-Bronz-HP.JPG
fkeles
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Gilaay » Cum Haz 21, 2013 2:48 am

@fkeles, teşekkür ederim bilgilendirme için. Darphane sitesinden önce, buradan sizin vasıtanızla görmek nasip oldu.
Bu arada yakınlarda bir koleksiyoner toplantısı planlıyorlarmış (yaz ortası olmaz umarım - sonbahar beklenmeli).
Size koleksiyon servisinden e-posta geldi mi? 20 Haziran 2013, gelen e-posta için son yanıt verme tarihiydi. Anket yollamışlardı vs...
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen fkeles » Cum Haz 21, 2013 9:02 am

Sn. Gilaay, rica ederim, normalde gün içerisinde 2-3 kere kontrol ederim darphane sayfasını, bugün ancak işlerim bittikten sonra gece kontrol edebildim, görür görmez de burada paylaşayım dedim, forum amacına ulaşmış oluyor böylelikle :D

Bahsettiğiniz toplantıdan haberim yok, kolleksiyon servisinden de herhangi bir email almadım, aslında kolleksiyon servisinden en son ne zaman email aldığımı da hatırlamıyorum :D
fkeles
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Gilaay » Cum Haz 21, 2013 9:14 am

@fkeles,
Gelen e-posta şöyleydi:
Hatıra Para Koleksiyoncuları Toplantısı

Hatıra para koleksiyoncuları ile Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü yetkililerini bir araya getirmek,

taraflar arasında bilgi ve görüş paylaşımı sağlamak ve Türkiye’de hatıra para koleksiyonculuğunu geliştirmek amacıyla

İstanbul’da ‘’Hatıra Para Koleksiyoncuları Toplantısı’’ düzenlenmesi planlanmaktadır.

Planlanan toplantı organizasyonun hazırlıklarının yapılması ve yürütülmesi aşamasında

değerli katkı ve görüşlerinizin alınabilmesini teminen aşağıdaki soruları cevaplayarak

20.06.2013 tarihine kadar gönderebilirseniz seviniriz.

Toplantıya katılım sağlar mısınız?

(X)Evet ( ) Hayır

Toplantının ne içerikte olmasını tercih edersiniz

( ) Öneriler ( ) Sorunlar ( )Belirli bir konuda açıkoturum (X )Hepsi

( )Diğer (Lütfen belirtiniz)

Toplantının hangi ayda yapılmasını tercih edersiniz?
Ekim veya Kasım
Toplantının ne zaman gerçekleştirilmesini istersiniz?

(X )Hafta sonu ( )Hafta içi

Teşekkürler.
Koyu renktekiler benim cevaplarımdır.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

ÖncekiSonraki

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir