HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

GELENEKSEL TÜRK EL SANATLARI:DERİCİLİK

GELENEKSEL TÜRK EL SANATLARI:DERİCİLİK

Mesajgönderen sencerim » Cmt Kas 03, 2012 9:13 am

Arkadaşlar dericilik hatıra parası tedavülden kalkalı neredeyse 1 ay oldu bronz 20 tl olan para 1 ay da 45 dolar olması mümkün mü? osmanliparalari.com adresinde öyle yazıyo merak ettim bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun...
Eklentiler
Adsız.jpg
ENTERASAN
sencerim

Re: GELENEKSEL TÜRK EL SANATLARI:DERİCİLİK

Mesajgönderen atapotok » Pzr Kas 04, 2012 4:08 pm

Darphanedeki satıcılar demişti diğerlerine göre biraz daha az satıldı bunu al daha çok değerlenir demişlerdi bu kadarını beklemiyordum :)
Forumun en genci
atapotok
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen mustafacihan92 » Pzt Kas 05, 2012 1:24 pm

Katalog fiyatları yanıltıcı olabilir, sadece referans olarak alın, piyasada bulunan katalogların tamamında en az 20-25 tane çok büyük yanlış söyleyebilirim. Mümkünse reel piyasadan fiyat bilgisi edinmeniz faydalı olacaktır.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen fkeles » Pzt Kas 05, 2012 3:39 pm

Aşağıda çeşitli bronz paralar için darphanenin sitesinde verilen satış rakamları ve ana sitede verilen katalog fiyatları ve aradaki farklar var.

Dericilik Hatıra Parası Geleneksel Türk El Sanatları No. 6-1.014-45$
2010 Avrupa Kültür Başkenti Madalyonu-1.120-12$ (+106)
Hicretin 1430. Yılı Hatıra Parası Bronz-1.289-15$ (+275)

Mustafa Bey'in dediği gibi katalog fiyatları ile alım/satımlardaki fiyatlar her zaman örtüşmüyor. Bazen fark az oluyor ancak bu örnekte farkın çok olacağını düşünüyorum.
fkeles
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen kaanuslu » Cum Kas 09, 2012 12:14 am

Kataloglardaki bütün fiyatlar piyasa ile birebir örtüşmez, istisnası yoktur. Kataloglar sadece yaklaşık bir değer belirtmek, daha doğrusu nadirlik belirtmek için kullanılır. Sitede hatalar veya eksikler varsa bildirin, uygun görürsek hemen düzeltiriz.

Sitede 45 dolar yazıyordu ama ben 10 dolara aldım demek yeterli değildir. Bu sadece sizin uygun bir fiyata aldığını gösterir.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen atapotok » Cum Kas 09, 2012 6:13 pm

İlk defa aldığım para çok değerlendi diye sevinmiştim o da hayal kırıklığı ile bitti :)
Forumun en genci
atapotok
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Kas 11, 2012 5:40 pm

Gene birileri spekülasyon yapmaya çalışıyor. Maalesef tanıdığım birisi muhtemelen! Olay, bu bence.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen berkeley » Pzr Kas 11, 2012 10:59 pm

Burası Amerika değil, hatıra yapan kaç kişi var ki bu kadar hızlı değerlenecek.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir