HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

2013 Telli Turna ve Akdeniz Foku hatira paralari

Re: 2013 Telli Turna ve Akdeniz Foku hatira paralari

Mesajgönderen fkeles » Prş Nis 11, 2013 10:54 am

Bu hafta başında Pazartesi günü ilk iş olarak gidip ben de edindim. 10'ar tane aldım ancak bazı paralarda sarı olan kısmın hemen yanında kir yada kararma var sanki, canım sıkıldı. Henüz detaylı inceleyemedim, hepsi eğreti kapsüllerde duruyor, belki yağdır silince geçecektir diye ümit ediyorum. :think:

Bunun dışında bu bimetal serisi devam edecekmiş, bu yıl içerisinde çıkabilecek diğer hatıra paralar da şehirler, ipek yolu, fenerler ve saat kuleleri serilerinden birer tane şeklinde bilgi aldım. ~1 gr. lık küçük altın H.P. lara benzer bir tane de gelebilir(miş).
fkeles
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen fkeles » Cum May 24, 2013 11:15 pm

fkeles yazdı:... ancak bazı paralarda sarı olan kısmın hemen yanında kir yada kararma var sanki, canım sıkıldı. Henüz detaylı inceleyemedim, hepsi eğreti kapsüllerde duruyor, belki yağdır silince geçecektir diye ümit ediyorum. :think:

Kararma değil, yağa yada verniğe benziyor ancak metale zarar vermeden de çıkmayacak gibi gözüküyor. Bu halleri ile kapamaya aldım. Şimdi ne zaman baksam hemen gözüme çarpıyor :evil:
fkeles
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Gilaay » Cmt May 25, 2013 1:55 am

@fkeles,
Bence onları olduğu gibi bırakın; temizlemek için uğraşmayın.
Fırsatınız olduğunda, denk geldiğinde yenilerini edinmeye bakın.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen fkeles » Pzt May 27, 2013 1:20 pm

Haklısınız Sn. Gilaay, o hali ile bıraktım, denk gelirse yenileri ile değiştireceğim.
fkeles
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen osbasimer » Prş Tem 04, 2013 4:24 pm

2-3 ayda 4000'er adet bitmiş. 24/06/2013 tarihinde satıştan kaldırılmış. Birileri anlaşılan iyi stok yapmış.
osbasimer
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Önceki

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir