HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası

Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası

Mesajgönderen proodos » Cmt Mar 16, 2013 2:21 am

Aralık ayında İstanbul'da yapılan bu spor organizasyonu için sanırım Yüzme Federasyonu hatıra nitelikli bir madalyon veya para bastırmış, üzerinde kapamasında hatıra para olarak belirtiliyor lakin değeri yazılı olmadığından ben para olarak itibar etmiyorum, TDK Türkçe Sözlük'teki madalyon tanımına uyduramadım malesef ama madalyon olarak da nitelendirilebilir. Bildiğim kadarıyla katılan sporculara verilmek için basılmış. Görüntü kalitesi malesef kötü, vakit ayırıp çekemedim, december 2012 ve Istanbul/Turkey yazıyor, arkada da resmi logosu var.
proodos
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası

Mesajgönderen Gilaay » Cmt Mar 16, 2013 2:44 am

Bence de madalyon. Üzerinde birim yazmıyorsa, hatıra para sayılmamalı. Bir nevi, Fenerbahçe'nin hatıra para çıkaramayıp, yerine madalyon bastırması örneğindeki gibi olmuş. Zaten Darphane'nin de hatıra para olarak böyle bir kaydı yok. Tartışmasız, madalyon.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen kaanuslu » Çrş Mar 20, 2013 9:59 pm

Üzerinde değer yazılı değilse "para değildir.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen fkeles » Cum May 24, 2013 11:22 pm

proodos yazdı:Görüntü kalitesi malesef kötü, vakit ayırıp çekemedim...

Sayın proodos,
Daha net bir fotograf ile konuyu güncelleyebilir misiniz? Malumunuz forum girdileri bir süre sonra arşiv niteliği taşıyacak, eksik kalmasın :D
fkeles
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir