HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Mütevazı hatıra paraları koleksiyonum

Mütevazı hatıra paraları koleksiyonum

Mesajgönderen tolgaceng » Pzr Kas 13, 2016 11:48 pm

tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: Mütevazı hatıra paraları koleksiyonum

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Kas 14, 2016 4:20 pm

Hatıra paraların altın olanları, nadir ve eski tarihli olanları da işin içine girince, normal bütçeler çok ama çok zorlanır.
Eğer büyük bir bütçeniz yoksa, size önerim kendinize tematik bir alan seçin hatıra paralarda ve ona yoğunlaşın.
Spor ile ilgili paralar, kadın konulu paralar, hayvanlarla ilgili paralar gibi.
Amaç koleksiyonu tamamlamaksa elbette. Yoksa öylesine toplamak başka... Veya yatırım amaçlı toplamak da başka.
Benim demek istediğim, gerçek anlamda koleksiyonu geliştirip tamamlamak ve yeni çıkan hatıra paraları da her daim ekleyip koleksiyonu büyütmek, geliştirmek.
Kesinlikle kapsüllerinden çıkarmayın hatıra paraları ve forumu bol bol okuyun eski yazılardan itibaren. :wink:
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Sal Kas 15, 2016 8:42 pm

Özellikle altın olanlara bayıldım tebrik ediyorum çok güzel bir koleksiyon olmuş :) .
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Çrş Kas 16, 2016 10:45 am

@Gilaay: Uzun vadede amacim koleksiyonu tamamlamak; ama bu muhtemelen cok uzun yillar surecek bir surec. Ayrica, bazi parcalari bulmanin neredeyse imkansiz oldugunu dusunursek, buyuk ihtimalle hicbir zaman tamamlanmayacak koleksiyonum. Su an yogunlastigim belli bir alan yok. Interneti takip edip, satista olan ve fiyati uygun olan parca gordugum an aliyorum.

@Firavun: Cok tesekkur ederim. Altin olanlar benim de gozdelerim =)
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir