HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

1978 F.A.O. 1000 Lira: Aile Planlaması

1978 F.A.O. 1000 Lira: Aile Planlaması

Mesajgönderen tolgaceng » Cmt Ara 31, 2016 1:46 am

Metal: Altın 22
Çap: 30.00 mm.
Ağırlık: 16.00 gr.
Eklentiler
IMG_5481.JPG
IMG_5482.JPG
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: 1978 F.A.O. 1000 Lira: Aile Planlaması

Mesajgönderen Firavun » Cmt Ara 31, 2016 6:49 pm

Bu parça 500 liradan daha da güzelmiş :) . Tebrik ediyorum çok güzel bir parça :) .
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Pzr Oca 01, 2017 1:26 am

:) Tesekkür ettim.
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Firavun » Pzr Oca 01, 2017 11:42 am

Bir şey sormak istiyorum. Parayı NGC gibi derecelendirme kuruluşları nasıl değerlendiriyor? Yani parayı siz mi onlara gönderiyorsunuz veya Türkiye'de ofisleri mi var?
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Pzr Oca 01, 2017 1:10 pm

Parayi postaya verip gönderiyorsunuz, sahte olmadigini belirlerlerse derece verip, kutuya koyup geri gönderiyorlar. NGC Amerika merkezli bir sirket; baska ülkede ofisleri var mi bilmiyorum. Gerçi, ben derecelendirmek üzere hiç para göndermedim, hep hazir derecelendirilmis olarak aldim. Bu arada, benim için paralarin derecelerinden çok, sahte olmadiklarindan emin olmam daha önemli. NGC ve PCGS sirketlerinin kutuladigi paralarin üzerindeki sertifika numarasini internet sitelerinden kontrol edip, gerçek oldugunu dogrulayabiliyorsunuz.
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Firavun » Pzr Oca 01, 2017 3:41 pm

tolgaceng yazdı:Parayi postaya verip gönderiyorsunuz, sahte olmadigini belirlerlerse derece verip, kutuya koyup geri gönderiyorlar. NGC Amerika merkezli bir sirket; baska ülkede ofisleri var mi bilmiyorum. Gerçi, ben derecelendirmek üzere hiç para göndermedim, hep hazir derecelendirilmis olarak aldim. Bu arada, benim için paralarin derecelerinden çok, sahte olmadiklarindan emin olmam daha önemli. NGC ve PCGS sirketlerinin kutuladigi paralarin üzerindeki sertifika numarasini internet sitelerinden kontrol edip, gerçek oldugunu dogrulayabiliyorsunuz.

O zaman gerçek olduğundan %100 emin olmak amacıyla NGC gibi kurumlara göndermek en iyisi. Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :) .
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Pzr Oca 01, 2017 11:04 pm

Evet, özellikle ebay gibi çok güvenilir olmayan yerlerden alisveris yaparken çok faydali oluyor. Rica ederim.
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir