HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Koleksiyonumun yeni parçaları

Koleksiyonumun yeni parçaları

Mesajgönderen tolgaceng » Sal Mar 07, 2017 7:58 am

Bugün elime Türkiye'den bir paket ulaştı ve hatıra paraları koleksiyonum ciddi ölçüde genişledi :)
Hepsini tek tek listelemek ve fotoğraflamak zaman alacak. Şimdilik şöyle paylaşayım istedim.
Eklentiler
o1.JPG
o2.JPG
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: Koleksiyonumun yeni parçaları

Mesajgönderen Gilaay » Sal Mar 07, 2017 8:47 am

Türkiye Cumhuriyet hatıra paraları koleksiyonunu başlangıçtan şu ana dek çıkanlar baz alınırsa, tamamlamış biri olarak, size önerim, zaten tek bir kondisyonda yani çil olarak olması gereken hatıra paralarının resimlerini kataloglarda isteyen herkes görebildiğinden, fotoğtraflamakla zaman kaybetmemenizdir. Gerçekten çok nadir olan bir parça veya erör, yeni bir kalıp farkı gibi olanlar müstesna... Yeni parçalarınız hayırlı olsun.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Sal Mar 07, 2017 9:10 am

Teşekkürler Sn. Gilaay. Evet, kataloglarda paraların fotoğraflarını bulmak mümkün. Fakat ben, kendi arşivim için, aldığım paraları fotoğraflayıp blogumda paylaşıyorum. Zaten fotoğrafların kalitesinden profesyonel değil, amatör olduğum belli oluyordur. O yüzden bunları da yavaş yavaş fotoğraflayacağım vakit buldukça.

...Türkiye Cumhuriyet hatıra paraları koleksiyonunu başlangıçtan şu ana dek çıkanlar baz alınırsa, tamamlamış biri olarak...

Benim de uzun vadede amacım bu, ancak bazı paraların ne kadar nadir olduğunu göz önüne alınca oldukça zor bir hedef bu. Sizi tebrik ederim.
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Firavun » Sal Mar 07, 2017 9:36 pm

Resmen aşık oldum. :D Hayırlı olsun Tolga Hocam . Koleksiyonunuz bunlar sayesinde neredeyse iki katına çıkacak sanırsam. :D
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Çrş Mar 08, 2017 12:06 am

Teşekkürler hocam. İki katına çıkmadı belki ama epeyce genişledi koleksiyon :)
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Firavun » Prş Mar 09, 2017 12:08 am

Hayırlı olsun tekrardan. Darısı başımıza. :D
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Cum Mar 10, 2017 4:46 am

Paraların bir kısmını fotoğrafladım ve reddit'te (İngilizce olarak) paylaştım. Hepsini buraya tek tek koymak yerine reddit post'umun linkini atmak daha mantıklı geldi. Buyrun efendim:
https://www.reddit.com/r/Silverbugs/comments/5yj9t3/fancy_some_turkish_commemorative_coins_anyone/
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Firavun » Cum Mar 10, 2017 8:57 pm

Tolga Bey instagram hesabınız var mı? İnstagram bence twitter'dan daha uygun para fotoğrafları paylaşmak için ve instagramda Türk para koleksiyoneri neredeyse yok. Bence bir instagram hesabınız varsa koleksiyonunuzu orada da paylaşabilirsiniz. :)
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Cum Mar 10, 2017 9:28 pm

Instagram kullanmıyorum. Bir hesap açmıştım önceden ama sadece arkadaşlarımın profillerine bakmak için. Ama mantıklı geldi öneriniz. Kullanmaya başlasam iyi olabilir belki de.
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Firavun » Cum Mar 10, 2017 11:05 pm

İnstagram bu konuda gerçekten başarılı. Yani fotoğraf paylaşmak bakımından ve dediğim gibi instagramda koleksiyonlarını sergileyen Türk koleksiyoner sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Ben instagramda paylaşımlara başladığım zaman bana Rusya'dan,Amerika'dan,Çin'den tebrik mesajarı geldi. Yurtdışındaki koleksiyonerler Türklerle gerçekten kontak kurmak istiyorlar. Bence sizde bir instagram hesabı açabilirizsiniz Tolga Hocam. Koleksiyonunuzun ilgi göreceğine adım gibi eminim.:)
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Pzr Mar 12, 2017 2:19 am

Peki, önerinize uydum ve Instagram'da paylaşıma başladım Sn. Firavun.
Instagram adresim: https://www.instagram.com/turkishcoins/
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Firavun » Pzr Mar 12, 2017 3:39 pm

tolgaceng yazdı:Peki, önerinize uydum ve Instagram'da paylaşıma başladım Sn. Firavun.
Instagram adresim: https://www.instagram.com/turkishcoins/

Tolga Hocam tebrik ederim tekrardan. :)
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Aydin35 » Pzt Mar 13, 2017 12:46 am

Firavun yazdı:Tolga Bey instagram hesabınız var mı? İnstagram bence twitter'dan daha uygun para fotoğrafları paylaşmak için ve instagramda Türk para koleksiyoneri neredeyse yok. Bence bir instagram hesabınız varsa koleksiyonunuzu orada da paylaşabilirsiniz. :)

Eger, internette paralarinizi paylasmak istiyorsaniz, neden Türk para koleksiyonerlerin olmadigi instagrami tavsiye ediyorsunuz? Bana bu mantiksiz geldi.Belki ben yanlis anliyorum.

Eger paylasimlarinizin cok kisi tarafindan görülmesini ve ilgi duyulmasini istiyorsaniz, koleksiyonerlerin oldugu internet sitelerinde paylasim yapin derim. Tabiki, hatira para paylasan pek yok. Cünkü, kabul edilen kondisyon ayni ve tek. Görünüm ayni. Digerlerinde aynisi olanlarla bir farki yok. Aciklamasini yazmak yeterli oluyor :)

Bildigim kadariyla Facebook ta cok sayida numismatik ile ilgili gruplar var. Üyelerde genelde koleksiyoner. Dilerseniz mutlaka size uyan bir kac grup bulursunuz.

Bu internet sitelerinin bizim Forumla olan farki; paylasimlarin, zaman gectikce derinlere gömülmesidir. Bir grupta ne kadar cok paylasin yapiliyorsa, eski paylasimlara ulasmak o kadar zor oluyor. Buradaki gibi kalici degil.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Sal Mar 14, 2017 7:48 pm

Aydin35 yazdı:
Firavun yazdı:Tolga Bey instagram hesabınız var mı? İnstagram bence twitter'dan daha uygun para fotoğrafları paylaşmak için ve instagramda Türk para koleksiyoneri neredeyse yok. Bence bir instagram hesabınız varsa koleksiyonunuzu orada da paylaşabilirsiniz. :)

Eger, internette paralarinizi paylasmak istiyorsaniz, neden Türk para koleksiyonerlerin olmadigi instagrami tavsiye ediyorsunuz? Bana bu mantiksiz geldi.Belki ben yanlis anliyorum.

Eger paylasimlarinizin cok kisi tarafindan görülmesini ve ilgi duyulmasini istiyorsaniz, koleksiyonerlerin oldugu internet sitelerinde paylasim yapin derim. Tabiki, hatira para paylasan pek yok. Cünkü, kabul edilen kondisyon ayni ve tek. Görünüm ayni. Digerlerinde aynisi olanlarla bir farki yok. Aciklamasini yazmak yeterli oluyor :)

Bildigim kadariyla Facebook ta cok sayida numismatik ile ilgili gruplar var. Üyelerde genelde koleksiyoner. Dilerseniz mutlaka size uyan bir kac grup bulursunuz.

Bu internet sitelerinin bizim Forumla olan farki; paylasimlarin, zaman gectikce derinlere gömülmesidir. Bir grupta ne kadar cok paylasin yapiliyorsa, eski paylasimlara ulasmak o kadar zor oluyor. Buradaki gibi kalici degil.

Aydın Hocam benim bu tavsiyede bulunmamın asıl mantığı bizdende birilerinin instagramda bu işi yapması lazım anlamındaydı. Envayi milletten insan kendi ülkelerinin paralarını tanıtıyor ama bizden 4-5 kişi anca vardır benim şu ana kadar gördüğüm. O yüzden Tolga Hocama bu tavsiyede bulundum. Ben şahsen kendi koleksiyonumu instagramda paylaşıyorum.
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Sal Mar 14, 2017 11:09 pm

Sn. Aydın, paralarımı kendi blogumda da paylaşıyorum, twitter'da da, bu forumda da. Facebook'ta nümizmatik ve koleksiyonculukla ilgili birkaç gruba da üyeyim. Instagram kullanmaya bütün bunlara ek olarak başladım. Amacım mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak.
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Sonraki

Dön Hatıra Paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir