HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Yeni Koleksiyon Başlığına Hoşgeldiniz

Ağırlıklı olarak yerli üreticilere ait metal kapak ve cam şişe koleksiyonları

Yeni Koleksiyon Başlığına Hoşgeldiniz

Mesajgönderen kaanuslu » Prş Eki 10, 2013 11:43 pm

Hemen hepimizin elinden geçmiş olan metal kapaklı gazoz şişeleri , her zaman olduğu gibi, yurt dışında başlı başına bir koleksiyon konusu. İthalatcısı olduğumuz Leuchtturm firmasının bu konuya özel olarak ürettiği klasör ve sayfaları ithal edince ben de başlamak zorunda kaldım :lol:

"büyüklere oyuncak" bir konu olarak nitelendirilebilecek bir koleksiyon ama aslında yakın sanayi tarihimizin önemli bir aynası. Halen faaliyette olmayan 2500 civarında üretici olduğu tahmin edilmekte. Bu konuda bir liste hazırlamaya çalışılıyor. Ben de yardımcı olacağım. Kim bilir belki kataloğunu bile yaparız...
kaanuslu
Admin
Admin

Re: Yeni Koleksiyon Başlığına Hoşgeldiniz

Mesajgönderen aybar » Cmt Eki 19, 2013 10:02 am

başlayın dediniz başladık.
yerli 600 oldu sayı
ama görüyorum ki 600 madeni kapakta hiç birşey...
heryerden gazoz maden suyu fırlıyor..
yine çıkmaz yine çıkmaz:))))
" Asıl yetimler anadan babadan değil ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır..." Hz. Ali (R.A)''
aybar
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Dön Şişe ve Kapak Koleksiyonu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir