HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

RADAR toplamaya servet yetermi?

RADAR toplamaya servet yetermi?

Mesajgönderen kitaro » Çrş Ara 19, 2007 2:32 am

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=7330594

Ürün 7.Emsiyon 10 Milyon Lira özelliği F33 33 33 33 seri numarası.

Ürüne 400 YTl verildiği halde ASGARİ FİYATA ulaşmamış.

400 YTL ye mis gibi 1-5 emisyon paraları almak varken sırf seri numarası f33 diye para saymak mantıklı gelmiyor.

Daha doğrusu bu paraların değerli olduklarını kim düşünüyor?

Eyer bu para bu kadar çok para ediyorsa bunun gibi binlerce RADAR 7 ve8 emisyon bulunabilir ve yeni çıkacak emsiyonlarda eklenince RADAR toplamak herhalde FULL TÜRK KAĞIT seri toplamak kadar para gerektirir.
.ÖR: 10 YTL,20YTL ,50 YTL gibi A1111, B333 C4444 gibi bir sürü kombinasyon olur..
kitaro
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen genjo » Çrş Ara 19, 2007 6:20 am

Sana katılıyorum sayın Kitaro. Şahsen bu paraların diğerlerine göre daha değerli olduklarını düşünmüyorum ama görüntü itibariyle de hoş durduğunu söylemek istiyorum. Hep söylendiği gibi, koleksiyon zevk işidir. Bu yüzden belki sadece radar olan paraları toplamak isteyenler de olabilir. Bu benim aklıma gelen bir olasılık sadece. Başka olasılıklarda her zaman vardır. Herkes istediği gibi koleksiyon yapar. Ne diyelim, alana da satana da hayırlı olsun.
.:: GeNJo ::.

Bir damla umut at tarlama... Bende doğan güneşle ümitlenip şarkılarımı söyleyeyim sana...
genjo
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen genjo » Çrş Ara 19, 2007 6:32 am

http://urun.gittigidiyor.com/RADAR-VE-N ... dZZ7274906

Yukarıdaki bir örnek daha mevcut. Bu tam radar değil gerçi, seri no'su B8 08888 Arada 0(sıfır) var. 6000YTL'ye gelmiş ve de halen asgari fiyata ulaşamamış :wall: Bildiğim kadarıyla 1500YTL civarında bu kondüsyonda olanları, zaten sitede de 1000$ fiyat yazıyor... Üstelik dilim varmıyor ama paranın şaftı kaymış yani :think:

Bir damla umut at tarlama... Bende doğan güneşle ümitlenip şarkılarımı söyleyeyim sana...
genjo
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen kaanuslu » Çrş Ara 19, 2007 12:12 pm

"Radar" konusu "filigran" konusu gibi kontrol dışına çıktı. Bir koleksiyon parçasını alırken, satınca kaça gider diye de düşünmek lazım. "Sanat Okulu"nun çili 6-7000 lira civarında satılırken bu kondüsyonda bir para nasıl 6000 lira olur ve hâlâ limit geçemez ?
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen msu » Cmt Ara 22, 2007 12:41 am

Ağzım açık kaldı. Bu para bence hurda. Ciddi ciddi bu para için böyle bir fiyat ödeniyor mu? Hayret doğrusu.
msu
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Re: RADAR toplamaya servet yetermi?

Mesajgönderen DONYGUND » Pzt Ara 24, 2007 8:43 pm

Malesef, duyumlarıma ve bildiğimide iddea edebilirim, radar konusu Merkez Bankasında çalışan bazı kişiler tarafından istimar edilir hale geldi..

Oysa normal yollardan radar bulmak bir hayli zordu.. eskiden yine bazı çalışanlar tarafından 3. şahıslara korkarakta olsa koleksiyon için tevdi ediliyordu, biliyoruz.

Ancak, karı az gören çalışanlar, bu işi, internetinde yaygınlaşması ile kendileri yapmaya başladılar. Eh ne diyelim; MB uyuyormu demeliyiz?, yoksa radarın öldürülmesine mi? yanalım...

2009 yılında LİRA'a geçişte; enfasyonunda düşük kalması halinde, harfler belkide çift "Z" harfinede uzanacaksa..! Radarda vay başımıza gelenler...

Sanırım bu yazıyı okuyabilen, MB yetikilisi olurda, belki birazcık önlem alabilirler..!!!!!!! şayet onlarda katılmazsa...?
En son DONYGUND tarafından Pzt Ara 24, 2007 8:52 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
DONYGUND

Mesajgönderen DONYGUND » Pzt Ara 24, 2007 8:44 pm

Lütfen MB de bu işi yapanların isimlerini istemeyin.. Etik adına ifşa etmeyeceğim. GG de nick lerinden tahmin edebilirsiniz.
şimdilik bu kadar demekle yetiniyorum. Ama, bu iş 2009 yılı LİRA' da da devam ederse, sanıyorum, bizzat kendim bir şeylerin üzerine gitmek zorunda kalacağımmm...! Ayaklar denk alınaaa..derimmm

Yazık değilmi, şimdiye kadar öyle veya böyle, bir sürü para vererek radar toplayanlara..?
DONYGUND

Mesajgönderen kitaro » Cum Ara 28, 2007 1:04 am

Bu arada paranın değeri 870 YTL olduğu halde ASGARİ FİYAT ı aşamamış.

Bu ürüne neye dayanarak 870 YTl veriyorlar halen anlamadım.

Düşünüyorum ben MB çalışanı olsam bu parayı alıp yerine cebimden 10 YTl koysam devletin bir zararı olmaz ama bu parayı satarak esktradan bir maaş para kazanırım.

Demek bu işlerde büyük rant dönüyor.. Rantıda herhalde büyük balıklar yiyiyor. (Tabi bunlar tahmin .Belki vatandaş bankadan para çekerken eline bu para geçmiş olabilir ,ama bununda olasılığı Milli piyangodan büyük ikramiyeyi tuturma olasılığından bile az bence :mrgreen: )..
kitaro
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen Erkin82 » Cum Ara 28, 2007 12:44 pm

Kendi sorunuza kendiniz cevap vermişsiniz zaten. Bu şekil bir radarın şans eseri bir vatandaşın eline geçmesi millipiyangoyu kazanmak kadar zor. O yüzden bu parayı vermeye hazır çok insan var.
Talep meselesi.
Kimi insanlar da eski bir bozuk para için koleksiyonerlerin bu kadar tutkulu olmasını anlayamaz. Benzer şeyler.
Erkin82
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen Diktator » Prş Oca 03, 2008 1:17 am

DONYGUND yazdı:Lütfen MB de bu işi yapanların isimlerini istemeyin.. Etik adına ifşa etmeyeceğim. GG de nick lerinden tahmin edebilirsiniz.
şimdilik bu kadar demekle yetiniyorum. Ama, bu iş 2009 yılı LİRA' da da devam ederse, sanıyorum, bizzat kendim bir şeylerin üzerine gitmek zorunda kalacağımmm...! Ayaklar denk alınaaa..derimmm

Yazık değilmi, şimdiye kadar öyle veya böyle, bir sürü para vererek radar toplayanlara..?

Sayin dost,
benim anladigim o zaman radar diye adlandirilan paralari sitede satanlar MB calisanlarindan olmasi gerek.iz bunlari bildiginize göre desifre etmek ne kadar dogru olur tabiiki tartisilir.Ama daha surada 1-2- senemi desem bu radarcilik aldi basini gidiyor.
Teklif verip satin alanlar düsünsün diyecem ama durum düsündürücü ayni zamanda.Ben bu kadar yüksek limitlere teklif gören radar diye tabir edilen paralara acabaaa diye soru isareti takilyior hep kafama.
Koleksiyonculuk gecmisin degerlerini gelecege tasimak kültürüdür.Yasanmisligi yeniden yasamak,gelecek nesillere aktarmaktir.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen knunty » Sal Oca 08, 2008 12:59 am

Bu 3. Emisyon 500 Lira'nın satışında da bir gariplik var sanki :evil: Para devamlı satılıp duruyor. Linklere bakarsanız ne demek istediğimi görürsünüz;
http://urun.gittigidiyor.com/DEVVVVVVVV ... dZZ7140277
http://urun.gittigidiyor.com/1-LIRADAN- ... dZZ7274906
http://urun.gittigidiyor.com/sadece-3-g ... dZZ7518031
--------------------------------------------------
Forumun Çaylağı ve Emektar Moderatörü
--------------------------------------------------
knunty
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen genjo » Sal Oca 08, 2008 2:15 am

Sayın Knunty'ye katılmamak elde değil. Aynı para, ilk linkte lot olarak 10.000 YTL'ye, 2. linkte 2.025 YTL'ye 3.linkte ise 1.006 YTL'ye satılmış :? Gerçekten ilginç bir durum, düşündürücü... :think:

genjo
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen ankh » Sal Oca 08, 2008 7:41 am

Üç sefer satılmış ve üçünde de alanlar ödeme yapmamış.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Diktator » Sal Oca 08, 2008 6:03 pm

En son satin alan merih arkadasimiz.
sanirim kendisi zaten bu islerle ugrasiyor,bilmiyorum sitede üyemi.Ona sormak lazim.Numismatik camiasi sanirim merihi tanir.Dogrusu ancak öyle ortaya cikar.
Bunun gibi cok olaylara rastladigimdan isin acikcasi geri duruyorum uzun zamandan beri GG,den.
Artik önüne gelen savuruyor cünkü.
Koleksiyonculuk gecmisin degerlerini gelecege tasimak kültürüdür.Yasanmisligi yeniden yasamak,gelecek nesillere aktarmaktir.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen merihayder » Cmt Eyl 06, 2014 10:27 am

Maalesef seneler sonra bu yazışmaları tesadüfen gördüm! :) Ama güzel de oldu. Geçmişte yaşananların bugünkü şartlarla değerlendirilmesi de çok iyi değil midir? Radar konusuna ilk başlayanlardan birisiyim. Çok aşırı bir fiyat olmadıkça alabildiğim tüm radarları aldım ve şu anda elimde yok gibi! Koleksiyonerlik böyle bir şey... Arz talep meselesi. Birden bire çok fazla talep gelince yetiştiremez oldum. Ve 1-5 den daha fazla da işlem yaptım sayılır. Piyasaya da uymak gerekiyor. GG de yapılan radar satışlarına da pek aldırmayın. Ben ve bazıları orada tamamen vitrin amaçlı satışa koydular. Yoksa her zaman talebi olan bir ürünü GG ye neden koyayım ki? Radar konusunu biraz küçümseyenler olabilir ama gerçek bu... Talep varsa radar da var yani :) Sevgiyle kalın. Merih AYDER
MERİH AYDER
merihayder
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Kağıt Türkiye Cumhuriyeti paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir