HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

ANKET (Banknotlarımızdaki Atatürk portreleri)

ANKET (Banknotlarımızdaki Atatürk portreleri)

Mesajgönderen 100kurush » Pzt Ara 31, 2012 5:42 pm

ResimPara koleksiyonu ile ilgili amatör bir blogum var. En beğendiğiniz Atatürk portresini ile igili küçük bir anket yapmak istiyorum. Ben 15 farklı portre tespit edebildim. Ayrıca 3 adet farklı İsmet İnönü portresi tespit ettim. Ayrıca benim gözümden kaçmış olan var mı? Tabi bazılarında sadece renk farkı olduğu için tek portre olarak belirledim. Portreleri sizlerle paylaşıyorum. Yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyorum. Ayrıca ufak bir ankete ne dersiniz. Sizce en güzel portre hangisi? Altında numaraları var. Cevaplarınızı yorum ile gönderirseniz diğer okurlarımız da sonucu eş zamanlı görebilir. :clapping: http://100kurush.blogspot.com/2012/10/mustafa-kemal-ataturk-1923-ylnda-kurmus.html :clapping:
100kurush

Re: ANKET (Banknotlarımızdaki Atatürk portreleri)

Mesajgönderen merihayder » Cmt Eki 26, 2013 4:18 pm

Gözünüzden ne kaçmış onu bilemeyiz. Ama bu konuda detaylı kataloglar var orada tüm Atatürk-İnönü portreleri mevcuttur.
MERİH AYDER
merihayder
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: ANKET (Banknotlarımızdaki Atatürk portreleri)

Mesajgönderen Firavun » Cmt Eki 26, 2013 6:43 pm

ATA 14 , İNÖNÜ 2 bence en güzelleri.Şu an tedavüldeki paralardaki Atatürk portrelerini hiç beğenmiyorum ben.Zira Atatürk'e hiç benzemiyorlar bence.
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Kağıt Türkiye Cumhuriyeti paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir