HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

6. Emisyon 20 lira

6. Emisyon 20 lira

Mesajgönderen sinannasirli » Pzt Oca 21, 2013 1:14 pm

Merhaba,

Forumu ne zamandir takip ediyordum fakat yazmak ancak muzayedeye gelip de Kaan Bey ile tanismamdan sonra simdi kismet oldu.
Foruma baktigimda daha onceki senelerdeki paylasimlar ne yazik ki son zamanlarda bayagi bir azalmis gibi gorunuyor ama emegi gecen herkese tesekkur ederim.

Benim bir sorum olacak. Dun yeni aldigim foylere paralari yerlestirirken bir sey dikkatimi cekti. 6. Emisyon 20 lira 1. Tertip A-B ile ilgili.
Bende bu seriden sadece A harfi var. Bu paradaki filigran cok cok farkli. Diger tertiplerin hepsinden degisik ve 6. emisyonda hic gormedigim sekilde. Ataturk'e bile benzemiyor neredeyse. Ellinde bu serilerden olan acaba bunu teyid edebilir mi? Kitaba baktim orada bir not gecmiyor, filigranlar ayni olarak belirtilmis.

Tesekkurler.

Sinan

PS: Basligi yanlis yazmisim ezberimden yazdigim icin, kusura bakmayın dogrusu budur
En son sinannasirli tarafından Çrş Oca 23, 2013 2:27 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
sinannasirli
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: 6. Emisyon 10 lira

Mesajgönderen sinannasirli » Sal Oca 22, 2013 12:38 am

Filigran ektedir. COk net olmasa da sanirim fikir verir.. Biraaz dosya buyuk oldu kusura bakmayin
Resim
sinannasirli
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Saygı Soydan » Sal Oca 22, 2013 2:29 am

A seri 20 liradan bahs ediyorsunuz galiba
Saygı Soydan
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen sinannasirli » Çrş Oca 23, 2013 2:26 am

evet ama basligi bir kere yanlis yazdim, degistiremedim ama simdi halloldu tesekkurler..
sinannasirli
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: 6. Emisyon 20 lira

Mesajgönderen sinannasirli » Cmt Oca 26, 2013 2:36 am

Bunu derken tabi sorum halloldu demek istemedim, hala bu filigran konusunda birilerinden bir fikir / aciklama bekliyorum ama pek yazan yok galiba? veya elinde bu paradan olan?
sinannasirli
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: 6. Emisyon 20 lira

Mesajgönderen sinannasirli » Prş Şub 21, 2013 2:01 am

Filigran farklılıkları konusu sanırim bir tabu olmuş ki kimse bu konuda bir cevap vermiyor. Elinde bir adet 20 lira A serisi yerli basım Kağit Para olan yok mudur acaba bunu diğer tertiplerle karşilaştırıp bir bilgi verecek? Ya da böyle bir şey yok ve elimdeki bu 20 lira sahte.
Teşekkürler
sinannasirli
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Kağıt Türkiye Cumhuriyeti paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir