HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

LÜTFEN YARDIM

Foruma üye olmak isteyenler önce burayı okuyun. DENEME mesajlarınızı da buraya gönderebilirsiniz.

LÜTFEN YARDIM

Mesajgönderen kopil43 » Prş Şub 24, 2011 11:56 pm

Evimizin bahçesinde ağaç dikerken bulduğum madeni para hakkında bilgi alma istiyorum ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Araştırmamagöre bu para deyil madalyonmuş size üzerindekileri yazıyorum aynı şekliyle(EDUARDUS VII D.G BRITT OMN REX F.D.INDIMP önyüzü)(arkasındada atlı savaşcı yerde yılan veya ejderha ve 1961 yıl)
kopil43

Re: LÜTFEN YARDIM

Mesajgönderen E.KUŞCU » Cum Şub 25, 2011 12:00 am

Resim ekleyip ölçülerini de yazarsanız bilgi veren arkadaşlar çıkacaktır.
E.KUŞCU
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen ankh » Cum Şub 25, 2011 12:42 am

Verdiğiniz yıl yanlış.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cum Şub 25, 2011 1:57 am

Şuraya bakınız : http://forum.osmanliparalari.com/viewtopic.php?f=7&t=2880
Bir soru sormadan önce, sorunuzun anahtar kelimeleriyle forumda arama yapmak, herkesin değerli vaktinden tasarruf etmesini sağlayacaktır.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen arsingocaba » Cum Şub 25, 2011 4:09 am

sizin tarifinize uygun şöyle bir büyük britanya parası mevcut ( 1 crown) , bu para galiba sadece 1902 yılında basılmış ,yazdığınız tarih doğruysa elinizdeki büyük ihtimalle para değil...
Eklentiler
brit.jpg
arsingocaba
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen kopil43 » Cum Şub 25, 2011 5:39 pm

arsingocaba yazdı:sizin tarifinize uygun şöyle bir büyük britanya parası mevcut ( 1 crown) , bu para galiba sadece 1902 yılında basılmış ,yazdığınız tarih doğruysa elinizdeki büyük ihtimalle para değil...

evet bu para deyil madalyonmuş ama tarihte doğru yanlış deyil çok eski bir madalyon deyil araştırdım bu tarihten hiç bulamadım ama eklediğiniz resimdeki aynısı
kopil43

Mesajgönderen Gilaay » Cum Şub 25, 2011 8:36 pm

Gilaay yazdı:Şuraya bakınız : http://forum.osmanliparalari.com/viewtopic.php?f=7&t=2880
Bir soru sormadan önce, sorunuzun anahtar kelimeleriyle forumda arama yapmak, herkesin değerli vaktinden tasarruf etmesini sağlayacaktır.

Size verdiğim bağlantıdaki işte! Çeşitli seneler basılmış... Replikaları da var sanırım.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Yeni Üye Olacaklara

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir