HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Herkese Merhaba

Foruma üye olmak isteyenler önce burayı okuyun. DENEME mesajlarınızı da buraya gönderebilirsiniz.

Herkese Merhaba

Mesajgönderen asaimm » Sal Oca 31, 2012 10:06 pm

Sayın büyüklerim, değerli kardeşlerim... Öncelikle hepinize merhaba. Babamın yıllar yıllar önce verdiği yabancı madeni paralara döndüm baktım geçen gün ve içimi büyük bir heyecan kapladı. Tıpkı bu paraları bana verdiği günkü gibi. Önce bir listesini yaptım ve tabi hangi ülkeye ait olduğunu bilemediğim bazı paralar da oldu. Hemen internette araştırmaya başladım ve işte buradayım. Türkiye'de bu işin pek profesyonelce yapılmadığını anlamam uzun sürmedi. Sabah üye olduğum sitenizi inceledikçe bağlandım. Burası benim için sadece bir adım diye düşünüyorum. Burada bulunan pek çok dost ile tanışmak ve yabancı madeni para konusundaki detayları öğrenebilmek için sabırsızlanıyorum.
Elimde pek çoğu 1970-80 dönemine ait Avrupa paraları var. Pek maddi anlamda kıymetli bir koleksiyon sahibi sayılmam tabi. Zaten büyük maddi beklentilerim de yok açıkçası. Dört elle sarılabileceğim bir hobi sahibi olmak şu anda amaçladığım. Kendimin kattığı 1990lar ve 2000lere ait kimi paralar ve tek tük 1960lı yılların paraları dışında koleksiyonda bir parça dikkatimi çekti. Sizlerle paylaşmak ve hakkında yorumlarınızı almak istiyorum. Kondüsyonunu da belirtirseniz sevinirim.
Herkese şimdiden teşekkürler.
asaimm
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Herkese Merhaba

Mesajgönderen berkeley » Çrş Şub 01, 2012 11:57 am

Her ne kadar paranız Rus 1 kopek olsada, burası Anadolu numismatik forumu olduğu için yabancı paralar konusunda bilgi sahibi olan üye sayısı çok azdır bu yüzden ayrıntılı bilgi için belli bir süre beklemeniz gerekebilir. Her konuda kondisyon farklı ölçütlere göre belirlenir ben son 6 padişah dönemiminin kolleksiyonunu yapıyorum bana göre paranız çok temizdir. İnternete 1 KOPEK 1910 yazarsanız bir kaç satış linki görebilirsiniz 2-10 $ arası listelenmiş.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Yeni Üye Olacaklara

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir