HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Aranıza yeni katıldın önerilerinize ihtiyacım var

Foruma üye olmak isteyenler önce burayı okuyun. DENEME mesajlarınızı da buraya gönderebilirsiniz.

Aranıza yeni katıldın önerilerinize ihtiyacım var

Mesajgönderen Gunesh » Çrş Tem 17, 2013 9:39 pm

Madeni para koleksiyonu tutkusuna kapıldım bir anda ama gercek bir yol gösterene ihtiyacım var

aylık ortalama bütcem 500tl ne tarz bır koleksıyon onerırsınız ?

ayrıca aklımda soyle bır dusunce var mesela SULTAN II ABDÜLHAMİD MISIR ALTIN 10 KURUŞ ları sadece bırıktıreyım bulabıldıgım kadarını alayım ve bu paraların basım adetlerını ve eskı onemlerını hıkayelerını nerden okuyabılırım

sımdıden hepınıze cok tesekkur ederım.

İstanbul Beşiktaşda ikamet ediyorum önericeğiniz dükkanlarada gidebilirim.
Gunesh
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Aranıza yeni katıldım önerilerinize ihtiyacım var

Mesajgönderen Gilaay » Prş Tem 18, 2013 6:26 am

Merhaba,
Site kurucusu Kaan Uslu Bey'in müzayedelerini takip edin. Beşiktaş'tan kolayca vapurla Kadıköy'e geçebilirsiniz... Ben de Nişantaşı'ndayım; yoğunluklarım dolayısıyla eskisi kadar sıkça uğrayamasam da, nadiren de olsa, giderim... Belirli bir samimiyetimiz olduğundan, işim olup da uğrayamadığım müzayedelere de sanal pey veriyorum epeydir... Bilgi alabileceğiniz bir nümismatik kulüp ortamı da olur orada zaman zaman.... Sair bir zamanda karşılaşabiliriz müdavimi olursanız... Ağustos sonlarına doğru yeni müzayede sezonu başlayacak. Her size tavsiye edilen yere, sorgulamadan ve tavsiyenin kimden geldiğini dikkate almadan gitmeyin. Boş vakitlerinizde en eski başlıklardan başlayıp tüm forumu okumanızı özellikle öneririm. Kaan Bey'in adresini ana siteden bulabilirsiniz. Ağustos ortasından itibaren, gidin, tanışın ve burada sorduğunuz sorulara, konusunda yetkin olan kişilerden yanıtınızı alın... Nümismatik alanlarda belirli bir isim yapmış koleksiyonerlerle ve uzman nümismatlarla, zaman içinde şahsen tanışmaya gayret edin ve tavsiyelerine kulak verin. Tecrübesiz veya kötü niyetli olabileceğini düşündüğünüz kişileri dikkate almayın... Kaan Bey (M.Fatih Beyazıt ile birlikte) dışında tek önerebileceğim şahıs, forumda "knunty" olarak bilinen, Yavuz Büyüktuncay'dır. Forumu tararsanız Kapalıçarşı'daki adresini bulursunuz.
Yeterli bilgiyi edinmeden, koleksiyon için sakın para harcamayın. İleride pişman olursunuz.
Kişisel olarak, deneyimlerime dayanarak, sorduklarınıza binaen yazıyorum, altın paralara, hele Mısır baskılarına bulaşmadan önce iki kez düşünün. Kondisyon konusunda kendinizi yeterli hissetmiyorsanız, uzmanından bizzat bilgi edinin ve bunun için çaba harcayın...
Mümkünse,Türk Nümismatik Derneği'ne üye olun yeni dönemde (Ekim ortası-Kasım gibi açılacak - şu an müdavim azaların çoğu tatilde olduğundan, dernek kapalı)... Size de yakınca bir yerde sayılır. Fırsat bulduğumda, ben de üyesi olduğum derneğimize uğrarım... Oradaki sohbetlerden faydalanabilirsiniz... T.N.D.'nin adresini, kendi sitelerinde bulabilirsiniz.
Benden bu kadar.
İyi koleksiyonlar.
- Necdet-
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Yeni Üye Olacaklara

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir